6.6 C
Kherson
Четвер, 16 Березня, 2023

Останні новини

Музиківська ОТГ долучилася до проекту “Доброчесні громади”

23 квітня 2018р. у Музиківській ОТГ відбулася презентація проекту “Доброчесні громади”, який реалізує Громадське партнерство “За прозорі місцеві бюджети!” в рамках програми USAID DOBRE. Даний проект спрямований на посилення доброчесності у громадах, поліпшення практик фінансового менеджменту і збільшення прозорості місцевих бюджетів.

 Білозерка.info

Під час презентації представники громади, працівники сільради, депутати дізналися про основні завдання проекту, етапи та можливості для громад.

 Білозерка.info

В рамках компоненту «Фінансова доброчесність у громадах» будуть проведені тренінги «Прозорість бюджетного процесу та фінансового управління в ОТГ», учасники яких дізнаються про переваги прозорості бюджетних процесів та активної участі громадян в управлінні фінансами та про інноваційні інструменти оцінювання та підвищення рівня прозорості бюджетного процесу та фінансового управління в громадах.

 Білозерка.info

Також в рамках цього компоненту кожна громада за допомогою Методології оцінки прозорості місцевих бюджетів навчиться оцінювати рівень прозорості власного бюджетного процесу, розробить “бюджет для громадян” – інноваційний формат пояснення “простою мовою” складних бюджетних питань для мешканців та проведе інформаційно-просвітницьку кампанію. У кожній громаді буде проведена оцінка прозорості бюджетного процесу, на основі результатів якої найпрозоріші громади отримають заохочення від програми DOBRE.

 Білозерка.info

Після завершення навчання експерти Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!” виконуватимуть функцію наставників та допомагатимуть ОТГ проводити оцінку рівня прозорості бюджетного процесу, розробляти «бюджет для громадян», проводити інформаційно-просвітницьку кампанію та впроваджувати антикорупційні механізми.

 Білозерка.info

Наприкінці проекту буде організований форум з обміну успішним досвідом та добрими практиками між учасниками проекту, під час якого будуть представлені його досягнення, відзначено найпрозоріші громади, проведено обговорення основних проблем і шляхів їх подолання, а також визначено подальшу стратегію впровадження.
 Білозерка.info
Слід відмітити, що в минулому році Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках програми USAID DOBRE було успішно впроваджено понад 50 антикорупційних інструментів в 23 громадах 1-ї когорти, що беруть участь у програмі DOBRE. Серед цих громад – Музиківська, в якій запроваджено 3 антикорупційні іструменти – положення про конфлікт інтересів, про конкурсний відбір та антикорупційна програма.
*****
Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» – це мережа з 39 громадських організацій та ЗМІ з 17 регіонів України, що фокусується саме на питаннях підвищення стандартів та ефективності бюджетного процесу на місцевому рівні.
До громадського партнерства входить ГО “Білозерський центр регіонального розвитку”, голова якої – Елла Петренко – буде наставником-коучем Музиківської громади.
 Білозерка.info
Проект “Доброчесні громади” реалізується Громадським партнерством “За прозорі місцеві бюджети!” в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info