Мобільні оператори піднімають тарифи за послуги зв’язку: чи є на це причини
Із 20 грудня компанія “Київстар” збільшила плату за мобільний зв’язок для всіх абонентів. У середньому тарифи підвищили одразу на 25–70%. Водночас із 24 грудня зросте плата і у Vodafone.
Про це повідомляє “Київстар”.
Мобільний оператор уже також повідомив, що з 1 січня 2025 року підвищить тарифи і для бізнес-клієнтів. При цьому пропозиції змінять свою назву та наповнення.
Підвищення тарифів “Київстар” мають намір компенсувати за допомогою розширення пропозицій і додатковими бонусами для користувачів.
“В оновлених тарифах ми запропонуємо абонентам більше послуг: додаткові гігабайти мобільного інтернету, хвилини для дзвінків на інші мережі, можливість підключати додаткові Суперсили Безлім, а для абонентів Домашнього Інтернету – користуватися гігабітною швидкістю”, – зазначено у повідомленні.
Однак деяким клієнтам не запропонували натомість жодної додаткової послуги. Є й інші випадки, коли вони не потрібні абоненту, а платити за них доведеться.
Загалом рішення монополістів про подорожчання мобільного зв’язку в умовах війни багато хто вважає несправедливим. У парламенті вже звернулися до Антимонопольного комітету з проханням перевірити, чи злдорожчання справді виправдане.
Експерт із соціальних питань Андрій Павловський зазначив, що “Київстар” розіслав повідомлення абонентам про зміну тарифів і про підвищення плати, але не пояснив, чому саме це робить. Уже після суспільного обурення монополіст поінформував, що начебто зросли витрати на підтримку мережі, зокрема на обладнання для безперебійного постачання послуг. Однак експерт вважає, що не можна перекладати всі витрати на плечі споживачів.
“Думаю, компанії не збідніли б, якби отримали не 200% прибутку, а 100%. Можна мати скромніші фінансові амбіції хоча б у час війни”.
Відповідно до чинного законодавста, Антимонопольний комітет може скасувати необґрунтоване підвищення тарифів. Також у він праві покарати компанії за негідну поведінку на ринку, зокрема оштрафувати на десятки мільйонів гривень. Якщо ж порушення повторюватимуться, то цілком законно монополіста можна усунути з ринку.
У випадку, коли на ринку багато компаній, що пропонують однакові послуги, то кожна з них боротиметься за клієнтів, адже розумітиме, що у будь-який момент люди можуть перейти до тих, у кого вигідніше купувати послуги. Варто зазначити, що зараз багато користувачів пише у соцмережах, що відмовлятимуться від послуг, які суттєво здорожчали, і шукатимуть інших, поміркованіших операторів мобільного зв’язку. Однак варто зазначити, що на українському ринку їх не так уже й багато.