Мобільні медичні бригади ефективно працюють у громадах Херсонщини

0
194

У Херсонській області ВООЗ у партнерстві з ГО “Академія сімейної медицини України” (АСМУ) впроваджує проєкт підтримки системи первинної медико-санітарної допомоги.

Так, було створено мобільні медичні команди у Білозерській, Дар’ївській, Чорнобаївській, Станіславській та Музиківській ОТГ. Це зроблено для забезпечення доступу населення громад до медичних послуг та ліків, орієнтованих на лікування неінфекційних захворювань.

Лікарі проводять комплексне обстеження пацієнтів: детальний збір історії хвороби, ЕКГ-дослідження, УЗД-обстеження, визначення пульсу, сатурації, артеріального тиску та вимірювання рівня цукру в крові. Також медики призначають базову терапію та видають безкоштовні ліки.

Додатково для пацієнтів проводяться мотиваційні консультування щодо здорового способу життя, рекомендації щодо ведення щоденника тиску та випадків, коли необхідно терміново викликати невідкладну бригаду медичної допомоги.

Найчастіше пацієнти мобільних медичних команд від проєкту «Забезпечення доступності первинної медичної допомоги, з акцентом подолання тягаря НІЗ в Україні через мобільні медичні пункти» мають захворювання на цукровий діабет, артеріальну гіпертензію, серцево-судинні та інші респіраторні захворювання.

На Херсонщині запрацює онлайн-лінія психологічних консультацій. Підтримку у фахівців безоплатно зможуть отримати усі, хто має в цьому потребу. «Гарячу лінію» запустила благодійна організація ADRA Ukraine.

У Дар’ївській громаді успішно працює сільський хаб, який відвідують місцеві родини із дітьми. Заклад започатковано у рамках проєкту “Надання психосоціальної підтримки та кейс-менеджмент родин з дітьми у Херсонській області, які постраждали внаслідок війни”.
Міжнародний Комітет Червоного Хреста допоміг з ремонтом Дар’ївської лікарської амбулаторії. Будівля амбулаторії була пошкоджена внаслідок російських обстрілів. Наразі у медичному закладі встановили нові двері та вікна, а також зробили внутрішні перегородки.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь