20.1 C
Kherson
Неділя, 24 Вересня, 2023

Останні новини

Мобілізація у воєнний час: чи можуть призвати до армії обмежено придатних?

Сьогодні до військкоматів викликають військовозобов’язаних громадян України не лише з числа тих, хто проходив строкову службу, а й тих, хто належить до категорії «непридатні в мирний час та обмежено придатні у воєнний час».

Згідно із українським законодавством, останні можуть бути призвані на військову службу, але з певними обмеженнями. Мобілізований з вищезгаданої категорії військовозобов’язаних не може служити в морській піхоті чи в десантних військах, але цілком здатний виконувати наприклад якусь штабну чи тилову роботу. У положенні про військово-лікарську експертизу йдеться, що військово-лікарська комісія може довільно вказувати у висновку, які види служби та роботи протипоказані таким особам.

Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, можуть служити:

  • у штабах;
  • у підрозділах забезпечення;
  • військових комісаріатах, установах, організаціях;
  • навчальних закладах тощо.

Проте в той же час не виключений варіант, коли обмежено придатних військовозобов’язаних можуть направити виконувати завдання на передовій, якщо їм дозволяє стан здоров’я.

Усі чоловіки-переселенці призовного віку зобов’язані стати на військовий облік у центр комплектування протягом семи днів після зміни місця проживання, не чекаючи на повістку.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info