22.3 C
Kherson
Вівторок, 18 Червня, 2024

Останні новини

Місцеві бюджети Білозерщини неподаткоспроможні на 28 мільйонів гривень

Верховна Рада вчасно, як ніколи, прийняла закон “Про державний бюджет України на 2018 рік”. В цьому документі (особливо додатках до нього!) можна почерпнути багато суспільно-важливої інформації. Сухі цифри  наочно показують як розвиваються регіони, хто “годує”, а хто потребує допомоги.

Щоб з цим розібратися, пропонуємо разом заглянути в додаток №6 до закону “Про державний бюджет України на 2018 рік”.

В табличці знаходимо суми, які з державного бюджету у 2018 році мають отримати бюджети Білозерського району і трьох ОТГ (смт.Білозерка, с.Станіслав, с.Музиківка).

Так, у наступному році ці бюджети отримають 28 262,9 тис.грн базової дотації.

Найбільше базової дотації отримає районний місцевий бюджет – 15 009,7 тис.грн, а до бюджету Станіславської ОТГ з держбюджету потрапить 5 932,5 тис.грн, до Білозерської – 4 974,7 тис.грн, до Музиківської – 2 346,0 тис.грн.

А ви знаєте, що базову дотацію отримують місцеві бюджети для горизонтального вирівнювання податкоспроможності територій? По-народному, це означає, що не заробляємо ми самі на себе, недостатньо податків платимо,  тому інші, більш багатші громади/області діляться  з нами своїми кровно заробленими.

Також, з держбюджету місцеві бюджети отримають субвенції – 123 153,3 тис.грн. на освіту та 48 766,7 тис.грн на медицину.

Освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у загальноосвітніх навчальних закладах усіх ступенів. Розмір субвенції залежить від кількості учнів, наповнюваності класів та коригуючих коефіцієнтів приведення, що застосовуються до кількості учнів різних типів загальноосвітніх навчальних закладів і учнів, які здобувають повну загальну середню освіту у професійно-технічних навчальних закладах, та залежно від місцевості, в якій розташований заклад.

Найбільше освітньої субвенції отримає районний місцевий бюджет – 77 643,6 тис.грн, а до бюджету Білозерської ОТГ з держбюджету потрапить 23 374,2 тис.грн, до Станіславської – 12 373,7 тис.грн, до Музиківської – 9 761,8 тис.грн.

Медична субвенція спрямовується на видатки місцевих бюджетів для оплати поточних видатків, крім видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв. Це первинна медико-санітарна, амбулаторно-поліклінічна та стаціонарна допомога (лікарні широкого профілю, спеціалізовані медико-санітарні частини, пологові будинки, поліклініки і амбулаторії, загальні стоматологічні поліклініки, а також дільничні лікарні, медичні амбулаторії, фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти, центри первинної медичної (медико-санітарної) допомоги). Розмір медичної субвенції залежить від кількості населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці, коригуючих коефіцієнтів, що враховують відмінності у вартості надання медичної допомоги, та особливостей надання медичної допомоги у гірських населених пунктах.

Найбільше медичної субвенції, звичайно, отримає районний місцевий бюджет – 30 613,8 тис.грн, а до бюджету Білозерської ОТГ з держбюджету потрапить 9 651,9 тис.грн, до Станіславської – 5 702,7 тис.грн, до Музиківської – 2 798,3 тис.грн.

Залишки коштів за освітньою та медичною субвенціями на кінець бюджетного періоду зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів і можуть використовуватися у наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції та на оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти та охорони здоров’я.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info