28 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

Мільйон за випробування медпрепаратів на пацієнтах онкодиспансеру

 Білозерка.info

У 2016 році головний лікар Херсонського обласного онкодиспансеру заробила близько 900 тис.грн. на клінічних випробуваннях від «комп’ютерної» фірми з іноземним капіталом.

Це з’ясували експерти ГО «В єднанні сила» у рамках громадської антикорупційної кампанії з перевірки декларацій керівників закладів охорони здоров’я Херсона та Херсонської області.

 Білозерка.info
Ірина Сокур

Ірина Сокур у минулому році разом з чоловіком отримала більше 1 млн. 200 тис. грн. доходу. Згідно з декларацією, 195тис.грн. – це заробітна плата головного лікаря, а 873тис.грн. – дохід від підприємства з 100% іноземною інвестицією «Квінтайлс Україна».

 Білозерка.info

Підприємство «Квінтайлс Україна» зареєстроване у Києві, адресою засновника є Відень. За даними Реєстру підприємств, основним видом діяльності української “дочки” австрійської фірми є оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність.

В той же час «Квінтайлс Україна» позиціонує себе як підприємство, що займається діяльністю, зовсім протилежною інформатизації та комп’ютеризації, – «професійними дослідженнями по всьому світу в області медицини, досягненнями в області відкриття та продажу провідних медикаментів».

 Білозерка.info

Більше того, «Квінтайлс Україна» – постійний заявник на проведення клінічних випробувань. Про це свідчать численні накази МОЗ України щодо проведення клінічних випробувань. Саме Херсонський облонкодиспансер (хіміотерапевтичне відділення у селищі Антонівка) і є місцем проведення багатьох випробувань препаратів «Квінтайлс Україна». Відповідальний дослідник – Ірина Сокур.

 Білозерка.info

Що цікаво, Олег Сокур, чоловік Ірини Володимирівни (у минулому році перейшов з Херсонського НД експертно-криміналістичному центрі МВС до Фонду держмайна) у своїй декларації вказує, що підприємницький дохід у 873тис.грн. Ірина Сокур отримала від зовсім іншої компаніїТОВ “ПАРЕКСЕЛ-Україна”, яка зареєстрована у Києві, а її засновники – у Нідерландах. Займається фірма оптовою торгівлею фармацевтичними товарами, загальною медичною практикою з дослідженнями й експериментальними розробками, а також є замовником клінічних випробувань медпрепаратів.

 Білозерка.info

За даними Реєстру клінічних випробувань пані Сокур вже багато років “відповідальна” за дослідження, що проводяться різними іноземними підприємствами. Наприклад, у 2016му “допомагала” фірмі ТОВ “ІНВЕНТІВ ХЕЛС УКРАЇНА” проводити дослідження препаратів корпорації “PFIZER Inc“, США.

 Білозерка.info

 Білозерка.info

Станом на 01.01.2016 за Сокурами були зареєстровані земельна ділянка в смт.Антоновка (520кв.м), квартира в Херсоні (59кв.м) і гараж. Автомобілі в декларації не зазначені. Додатково слід відмітити, що головний лікар задекларувала депозити на €23тис. і $15,5тис. (хоча чоловік у власній декларації зазначив, що дружина йому таку інформацію не повідомила).

Читати також: ТОП-10 найбагатших головних лікарів Херсонщини

 Білозерка.info

 Білозерка.info

Публікація підготовлена експертами громадської організації “В єднанні сила” у рамках антикорупційної компанії з 

перевірки декларацій керівників закладів охорони здоров’я Херсона та Херсонської області.

Ця публікація впроваджується в рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії 2015-2018рр.

 Висловлені погляди автора та упорядників цієї публікації не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй чи інших агенцій ООН.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info