21.8 C
Kherson
Четвер, 21 Вересня, 2023

Останні новини

Мешканку Білозерки судитимуть за посередництво між місцевими жителями та окупаційною владою

Олешківська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно білозерчанки за фактом колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 111-1 КК України).
Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура.

За даними слідства, у серпні 2022 року обвинувачена погодилась на пропозицію так званого «голови Белозерской военно-гражданской администрации» та добровільно працевлаштувалася до так званої «громадської приймальні адміністрації Херсонської області в смт Білозерка». На займаній посаді жінка виконувала функції посередника між місцевими мешканцями та окупаційною владою.
За добровільне зайняття громадянином України посади, не пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, в окупаційній адміністрації держави-агресора передбачено покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

26 листопада 2022 року під час проведення стабілізаційних заходів у Білозерській громаді співробітники поліції викрили трьох колаборантів. Правохоронці встановили, що троє жителів селища, співпрацювали з окупаційною владою, обіймали посади так званого “заступника голови місцевої окупаційної влади”, “керівника комунального господарства” та “відповідального за господарчі питання”. Щомісяця ці люди отримували від окупантів плату від 10 000 до 40 000 російських рублів, йдеться в повідомленні.
За співпрацю з окупантами судитимуть екскерівника Держекоінспекції в Херсонській області. За даними слідства, під час окупації Херсонщини колишній керівник Держекоінспекції в області маючи намір повернути собі керівну посаду, заручився підтримкою окупаційної влади та очолив незаконно створений орган – «Инспекции сельхознадзора области военно-гражданской администрации Херсонской области».
На псевдопосаді обвинувачений виконував доручення окупаційної влади, організовував роботу фейкового органу, створеному на тимчасово окупованій території України. Наразі обвинуваченого оголошено у розшук.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info