Мешканцям Посад-Покровського замінять 800 вікон та 100 дверей

0
188

Внаслідок активних бойових дій у Посад-Покровському було знищено понад тисячу об’єктів цивільної інфраструктури. Наразі у населеному пункті триває процес відбудови. Проєкт реалізовується Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України, в рамках державної експериментальної програми.

За словами Анни Голубцової, спеціалістки зі зв’язків із громадськістю та пресою Херсонської філії агентства, сьогодні партнери програми допомагають замінити вікна в оселях мешканців Посад-Покровського.
Відповідний процес розпочався кілька тижнів тому завдяки Глобальній місії з розширення прав і можливостей Global Empowerment Mission та фонду Говарда Баффета (The Howard Buffet Foundation).

У першу партію допомоги увійшло 179 конструкцій для 120 будинків. Загалом буде встановлено 900 конструкцій: 800 вікон та 100 дверей.
Херсонська служба відновлення визначила необхідну кількість вікон по кожному об’єкту в селі. Спеціалісти організації обстежили житло та провели заміри.

Наразі Агентство відновлення працює над комплексною відбудовою Посад-Покровського, говорить пані Анна. Помешкання, які неможливо відновити, демонтуються, а на їхньому місці зводяться нові. Кількість місцевих мешканців, які укладають угоди з агентством, постійно зростає.

“У серпні цього року розпочато відбудову перших п’яти будинків на вулиці Дєдуха,. Роботи планують завершити до кінця 2023-го. У трьох новобудовах вже зводять стіни і готуються накривати стелі. Ці будинки мають площу по 70 кв м. На першому етапі реалізації програми у Посад-Покровському планується відновлення 120 будинків площею від 50 до 140 квадратних метрів”, – розповідає Анна Голубцова.

Окрім відновлення житлового фонду Посад-Покровського, за кошти державного бюджету ремонтують ділянку траси М-14 поряд із населеним пунктом.

Також сьогодні готуються документи на проєктування будівництва навчально-виховного комплексу, приміщення сільської ради, Центру безпеки та амбулаторії.
Агентство відновлення оголосило 9 тендерів на будівництво 76 житлових будинків у селі Посад-Покровське. Кожен лот – від 5 до 14 будинків: 13 будинків площею 50 кв м, 40 будинків площею 70 кв м, 22 будинки площею 90 кв м, 6 будинків – на 120 і 140 кв м.
Крім того, оголошено тендери на реконструкцію систем електро- та газопостачання, а також вулично-дорожньої мережі.
17 листопада запланована зустріч команди Агенції відновлення з представниками будівельного бізнесу з різних областей України, які у майбутньому могли б взяти участь у відновленні населених пунктів Херсонщини.

Великі надії на ефективне вирішення проблем із комунікаціями у населеному пункті покладає староста Посад-Покровського Сергій Кулаковський.

“Вже закінчився тендер на відбудову водопровідної мережі, яка була практично повністю зруйнована. Тож незабаром почнуться відповідні роботи і село нарешті буде з водою.
Наразі триває розробка проєкту щодо відновлення газопостачання. А от проблема із дровами і паливними брикетами поки що, на жаль, не вирішена. Чекаємо на обіцяне… Добре, що є електроенергія та інтернет”, – ділиться староста.

Триматимемо руку на пульсі процесу відбудови населених пунктів Білозерщини і надалі.

 

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь