Мешканці Томинобалківського округу мужньо долають виклики війни

0
601

Майже рік тому ЗСУ звільнили населені пункти Білозерської громади. Ворожого ярма позбавилися і мешканці Томинобалківського старостинського округу. Сьогодні вони почуваються вільними, але про спокій і мирне життя говорити поки що зарано. Ворог періодично тероризує місцевих жителів, здійснюючи обстріли громади з лівого берега Дніпра.
Як розповів староста Томинобалківського округу Микола Любченко, внаслідок атак з боку окупантів у Томиній Балці пошкоджено 44 будинки, 24 – у Новодмитрівці та 16 осель у Розливі. На жаль, не обійшлося без жертв серед мирного населення. Місцеві мешканці і досі не можуть оговтатися від трагедії, коли російські військові поцілили в оселю родини з Новодмитрівки. Окупанти забрали життя у 6-річного хлопчика та тяжко травмували його старшого брата.


До війни у Томиній Балці проживало 1047 осіб, 348 – мешкали у Новодмитрівці, ще 290 – у Розливі. Наразі населення Томиної Балки складає 750 осіб, серед них – 67 ВПО, 290 осіб мешкає у Новодмитрівці, зокрема 38 внутрішніх переселенців. У Розливі сьогодні проживає 147 осіб. У старостинському окрузі мешкає майже сто дітей.
Наразі в населених пунктах старостату є газ, світло, вода та інтернет. Через ворожі обстріли періодично виникають проблеми з електропостачанням, проте місцеві майстри швидко відновлюють живлення. Крім того, сільські активісти долучаються до таких суспільно-корисних справ, як отримання, сортування і видача гуманітарної допомоги, а також надають власну техніку для вивезення сміття.
У селах Томинобалківського округу працює декілька магазинів, тож люди не відчувають проблем із доставкою продуктів. Тим паче, що частину відповідних потреб закривають волонтери, які періодично привозять харчі.
Також місцеві мешканці мають можливість придбати ліки в аптеці у Томиній Балці, яка працює тут двічі на тиждень. Деякі медпрепарати можна отримати безкоштовно від благодійних організацій. Що стосується медичного обслуговування, це питання вирішується завдяки роботі лікарів-волонтерів та місцевої медсестри. До речі, остання обслуговує мешканців трьох населених пунктів старостату. Медичну допомогу людям надають представники Товариства Червоного Хреста, Save the Children, «Людина в біді», а також військові.
На даний час у старостаті можна отримати всі ті адмінпослуги, що й до війни. Окрім того, люди звертаються за довідкою ВПО, довіреністю на отримання пенсій та гуманітарною допомогою. Особливу увагу у старостаті приділяють переміщеним особам. ВПО допомагають знайти житло, забезпечують продуктами харчування та необхідними речами.
У Томиній Балці, Новодмитрівці і Розливі функціонують Пункти незламності. Тут є все для перебування людей на випадок надзвичайної ситуації – генератори, інтернет, продукти та питна вода. Проблем із транспортним сполученням з містом у старостаті немає. Рейсовий автобус курсує до обласного центру двічі на день.
За словами Миколи Любченка, сьогодні найбільше місцевих мешканців турбують питання безпеки та відсутність роботи.
Єдиним підприємством, яке тримається «на плаву», наразі залишається СТОВ «Дніпро». У господарстві працюють спеціалісти з різних куточків Білозерщини, зокрема 15 робітників з Томиної Балки та Новодмитрівки. Проте на зимовий період тут, на жаль, відбувається скорочення персоналу.
На рівні зі звільненням лівого берега Дніпра від окупантів мешканців старостату хвилює питання справедливого покарання для колаборантів. Місцеві жителі переконані, що в їхніх сьогоднішніх бідах винні не лише окупанти, а й зрадники, які перейшли на бік ворога.
Проте, незважаючи на всі труднощі, жителі Томиної Балки, Новодмитрівки та Розливу не втрачають віри у перемогу та підтримують Збройні Сили України.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь