Мешканці Інгульця, яких засудили за колабораціонізм, продовжують отримувати гумдопомогу

0
250

У колабораціонізмі визнали винними Катерину Кордік та Олександра Горбацевича із села Інгулець Дар’ївської громади. Суд над ними відбувся 28 серпня. Колаборантам заборонили обіймати посади в органах державної влади або місцевого самоуправління на 10 років. Майно у них не конфіскували.
Про це повідомив Центр журналістських розслідувань.
Тим не менш, обвинувачені продовжують отримувати гуманітарну допомогу. Це зовсім не до вподоби їх односельцям.
У період з вересня по листопад 2022 року Катерина Кордік почала співпрацювати з Росією. Вона стала соціальною працівницею “Ингулецкого сельського совета Военно-гражданской администрации Белозерского муниципального округа”. Жінка виплачувала російські пенсії та розказувала мешканцям Інгульця, як оформити соціальні виплати.
Олександр Горбацевич заохочував односельців підтримувати Росію та виступав проти України. Цим він займався з квітня по листопад минулого року.
У суді колаборанти визнали себе винними. Горбацевича судили за ч. 1 ст. 111-1 КК України, а Кордік – за ч. 2 ст. 111-1 КК України.
Староста села Інгулець Ігор Лапін каже, що раніше задники ніде особливо не працювали. А під час окупації не приховували, що співпрацюють із росіянами. Він вважає, що колаборанти отримали занадто легкий присуд.

“Багатьох у селі обурює, що і Кордік, і Горбацевич отримують зараз гуманітарну допомогу на рівні з усіма іншими людьми. Мене це теж дуже обурює, бо я сам був поранений в бою у Бузковому парку в Херсоні 1 березня 2022 року, коли у складі тероборони ми намагалися зупинити ворога. Але я не можу не видавати їм гуманітарку, бо за законом вони такі ж члени суспільства як і всі інші. Щоб допомогу їм не давати, треба мати на руках вирок суду, який має законну силу, аби була законна підстава для відмови”, – повідомив староста.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь