Мешканці Херсонщини, які втратили врожай внаслідок підриву Каховської ГЕС, можуть отримати державну допомогу

0
59

Уряд затвердив Порядок надання одноразової грошової допомоги населенню за врожай, втрачений внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС.
Про це повідомляють у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Допомога надаватиметься фізичним особам Миколаївської та Херсонської областей, які мають у власності земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, та/або земельну ділянку для індивідуального садівництва.

Розмір допомоги становить 3318 гривень за одну сотку земельної ділянки, на якій втрачено врожай овочів. При цьому допомога надається на площу не більше 20 соток у Миколаївській області та не більше 30 соток у Херсонській області.

Для того, щоб отримати допомогу, постраждалий повинен підтвердити право власності на земельну ділянку. Йдеться про витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, державний акт на право приватної власності на землю або державний акт на право власності на земельну ділянку (у разі відсутності відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та ïx обтяження у Державному реєстрі прав на нерухоме майно).

Обстеженням земельних ділянок, на яких втрачений врожай овочів, займатиметься комісія, створена органами місцевого самоврядування.

Заяву на відшкодування та копію документів на право власності у паперовій aбo електронній формі потрібно подати на розгляд комісії до 1 вересня 2023 р.

Протягом 10 робочих днів комісія розглядає зазначені заяви в порядку черговості ïx отримання та здійснює обстеження земельних ділянок, на яких втрачений врожай овочів. Після цього складає відповідний акт.

На підставі актів обстежень комісія визначатиме суму допомоги кожному отримувачу, складатиме перелік та подаватиме його обласним військовим адміністраціям. Останні до 1 жовтня 2023 р. повинні ухвалити рішення про нарахування допомоги та надіслати його структурним підрозділам, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку для спрямування допомоги отримувачам на ïx банківські рахунки.

 Білозерка.info  Білозерка.info

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь