Мешканці Станіславської ОТГ зустрілися з фахівцями програми DOBRE

0
99

 Білозерка.info

11 вересня 2018 року в конференцзалі Станіславської школи відбулись збори мешканців громади. На збори завітали представники програми DOBRE агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Ключове питання зборів – перспектива співпраці Станіславської ОТГ із програмою DOBRE. У зборах взяли участь 61 мешканець об’єднаної громади. Були представлені всі ключові групи населення з трьох населених пунктів ОТГ – Станіслав, Широка Балка та Софіївка.

 Білозерка.info

Слід зазначити, що програма DOBRE надає підтримку громадам України та має дві основних цілі: (1) підтримка доброї практики місцевого самоврядування в ОТГ; та (2) допомога громадянам та громадянському суспільству в конструктивній взаємодії з органами місцевого самоврядування та формування вимог щодо прозорості та послуг. В Білозерському районі з програмою DOBRE вже другий рік співпрацює Музиківська ОТГ.

Зі вступним словом та презентацією інвестиційної привабливості співпраці з програмою DOBRE виступив сільський голова Володимир Желуденко. Голова окреслив напрямки, за якими громада хотіла би співпрацювати з програмою, – це туризм, залучення інвестицій, розробка стратегії розвитку.

Програмний спеціаліст програми DOBRE Ганна Загорулько та менеджер з комунікацій Віталій Чумак докладно розповіли про всі компоненти програми, навели приклади успішної реалізації ініціатив громад у різних регіонах України та висловили зацікавленість у співпраці зі Станіславською ОТГ.

Від громади на обговорення було презентовано три проекти, які відповідають вимогам програми: розповсюджуються на територію всієї громади, приносять користь максимально – реалістичній кількості людей та прості в реалізації. Сільський голова Володимир Желуденко презентував проект “Будуємо охайну громаду разом!” по організації роздільного збору сміття в громаді. Секретар ради Завещана Ольга розповіла про свій проект “Спорт – запорука здорового способу життя!”, який передбачає придбання спортивного інвентарю для спортзалів та облаштування спортивних майданчиків в кожному селі громади. Третій проект “Оновлення матеріально-технічної бази харчоблоків закладів освіти Станіславської громади” презентувала начальник відділу освіти Анжела Потапова.

 Білозерка.info

Після обговорення, найбільшу кількість голосів присутніх на зборах жителів отримав проект “Будуємо охайну громаду разом!”. Таким чином, якщо оцінки експертів програми DOBRE задовольнять конкурсну комісію відбору, Станіславська громада приєднається до партнерів програми та буде брати у ній активну участь.

Підсумовуючи збори, Володимир Желуденко подякував всім присутнім за активну участь у зборах та зазначив: “Основна ціль досягнута. Ми визначили пріоритетний проект, який може частково розв’язати наболілу проблему зі стихійними сміттєзвалищами в наших селах. Надіємось на те, що станемо партнерами програми та реалізуємо задумане”.

Довідково: Глобал Комьюнітіз (Global Communities) виконує п’ятирічний проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) вартістю 50 мільйонів доларів “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE). Програма DOBRE спрямує більшу частку технічної та фінансової допомоги на місцевий рівень, зокрема створюючи умови для нових об’єднаних територіальних громад (ОТГ) краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та підвищити залученість громадян. DOBRE допомагатиме ОТГ зростати і процвітати шляхом посиленого місцевого самоврядування, створення кращих умов для розвитку і водночас слугувати моделями і мотиваторами для інших громад, котрі планують об’єднання. Це допоможе побудувати більш широку суспільну підтримку для процесу децентралізації в цілому. Програма DOBRE працює в семи цільових областях, серед яких Херсонська. 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь