22.7 C
Kherson
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Останні новини

Майже 90% українців, які виїхали за кордон, планують повернутися додому

За офіційними даними, з початку війни понад 6,2 мільйона українців поїхали за кордон. Сьогодні додому повернулося трохи більше мільйона наших громадян. Work.ua провів опитування серед українських переселенців про їхні успіхи у пошуку роботи за кордоном та подальші плани.

В опитуванні взяли участь 360 українців. Понад половина респондентів сказали, що шукали роботу в тих країнах, де зараз знаходяться (59%). А ще 16% планують розпочати пошук. Такі цифри можуть свідчити, що українські біженці не розраховують на самі соціальні виплати й волонтерську допомогу. Вони намагаються самостійно забезпечити себе.

Водночас чверть опитаних не шукала роботу. Можна припустити, що це насамперед люди, які не втратили роботу та працюють віддалено, пенсіонери й жінки з маленькими дітьми.

Близько 39% від тих, хто шукав роботу, змогли її знайти. На жаль, пошук не приніс бажаних результатів у 61% випадків.  Однією з причин, на думку експертів Work.ua, можна вважати мовний бар’єр. За кордоном гостро постало питання створення резюме іноземною мовою. Для багатьох українців це дуже складна тема.

Найпопулярніші країни, в яких зараз українці шукають роботу – Польща, Німеччина та Іспанія.

311 людей, або 86% від усіх опитаних, планують повернутися в Україну. Основна частина (221 людина) відповіла, що хоче повернутися після закінчення війни. Чверть від усіх опитаних планують повернення найближчим часом. Тільки 14% респондентів (49 людей) вибрали варіант відповіді «Не планую». 21 із цих 49 осіб, тобто майже половина, знайшли роботу в новій країні перебування.

Однак не можна сказати, що отримання можливості заробляти за кордоном спонукає українців залишитися там. Тому що більшість наших земляків-переселенців, яким вдалося знайти роботу, все одно планує повертатися на Батьківщину.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info