Лікарі АСМУ продовжують допомагати жителям Білозерщини

0
155
Фото: АСМУ

Мобільні бригади ГО “Академія сімейної медицини України” на Херсонщині почали працювати у вересні 2023 року. Проєкт діятиме до кінця літа цьогоріч, але медики планують продовжити роботу у громадах Білозерщини. Про роботу лікарів АСМУ у складних умовах деокупації нашому виданню розповіла координаторка місії Яна Зубцова.

Фото: АСМУ

За їхньою статистикою, 80% пацієнтів – це люди похилого віку. Щомісяця вони близько 15 разів виїжджають на допомогу в населені пункти Білозерської, Чорнобаївської, Дар’ївської, Станіславської, Музиківської громад.

“Також у нас заплановано по 4 виїзди на місяць за заявками громад з УЗД-лікарем і терапевтом, коли люди можуть за потреби пройти ультрадіагностику та отримати рекомендації спеціаліста”, – розповіла Яна Зубцова. 

Лікарі також підтримують психоемоційний стан пацієнтів. Адже людям необхідне “живе” щире спілкування з медиком, щоб довірити йому своє подальше лікування.

“Іноді приїжджають з місії наші бригади, а ліки майже не роздали. Чому, питаю? Так сьогодні бабусі приходили, їм треба просто поговорити, тож ми й про здоровий спосіб життя порозмовляли, і просто приділили увагу стареньким. Людям, які живуть у стресі війни, необхідна психотерапевтична допомога, тож ми з радістю її надаємо”, – зауважила жінка.

Також в пріоритеті – інформування людей про можливість отримати медичні послуги та ліки. Бувало навіть, що під час оглядів виявляли хворих на цукровий діабет – у них цукор у крові був 22. Завдяки безплатному тесту вдалося визначити хворобу і спланувати подальше лікування. Також лікарі АСМУ можуть виписати рецепт на медикаменти за програмою “Доступні ліки”. І, звичайно, безкоштовно видають в громадах базові препарати.

Фото: АСМУ

Безпекова ситуація на Херсонщині на цей момент важка, проте лікарі АСМУ “прориваються” і до Станіславської громади.

“У нас у бригаді лікар водій з Херсона, їм все вдається. Закупили нашим бригадам бронежилети, це зайвим не буде. А коли наші хлопці приїжджають у більш спокійні населені пункти, як Миролюбівка, то “відпочивають”, бо теж треба підзарядити психологічний ресурс, послухати тишу”, – поділилася Яна Зубцова.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь