“Квартальна” дотація для місцевих бюджетів: скільки отримають громади Білозерщини

0
195

5 травня 2023 року уряд здійснив обіцяний щоквартальний розподіл додаткової дотації місцевим бюджетам, які зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією росії. На нашому сайті раніше ми писали  про перший етап розподілу. Тоді з усього переліку громад вибрали лише ті, що стосувались колишнього Білозерського району – Білозерську, Музиківську, Станіславську, Дар’ївську та Чорнобаївську. Тож слідкуємо за їх бюджетами і надалі.

Згідно з розпорядженням КМУ від 05 травня 2023 р. № 408-р виділено:

  • Білозерській громаді – 4 млн 544 тис.грн,
  • Дар’ївській громаді – 2 млн 564,5 тис.грн,
  • Станіславській громаді – 2 млн 012,8 тис.грн,
  • Музиківській громаді – 1 млн 921 тис.грн.

Чорнобаївської громади в Розподілі не має. Згідно із Порядком надання дотації  обсяг фінансування на другому етапі розраховують з урахуванням різниці фактичних надходжень податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) за відповідний квартал 2022 та 2023 років. Певно відсутність цієї різниці і не дала можливість громаді отримати дотацію. Державний веб-портал бюджету для громадян Open Budget показує дуже непогані планові та фактичні фінансові показники громади за перші два місяці 2023 року. При річному плані 96 млн 014,098 тис.грн виконано за доходами  24.15% – 23 млн 195, 405 тис.грн.

Окремо варто зазначити, що не лише ці вищезазначені громади отримали додаткові кошти від держави, а й 520 бюджетів різного рівня (обласні, міські, селищні, сільські) на суму понад 3 мільярди гривень. Для прикладу, цього кварталу бюджет Херсонської міської територіальної громади додатково отримав 78 млн 736,3 тис.грн, а на першому етапі 240 млн 378,8 тис.грн. 

Нагадуємо, що ця дотація направлена на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування. Це не цільові кошти для реалізації конкретного проєкту чи активності, місцева влада може їх використати на свою поточну діяльність. Наприклад, на виплату заробітних плат працівникам військових адміністрацій чи дитячих садочків, підтримку комунальних підприємств чи місцевих амбулаторій, видачу матеріальних допомог чи ремонти доріг, ремонт шкільних укриттів чи придбання палива для генераторів. Читайте на нашому сайті матеріал як Музиківська військова адміністрація планує використати 12 мільйонів гривень дотації отриманої на першому етапі розподілу.

 Підготувала Погрібна Людмила

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь