Пт, 25 Кві 25
18.9°C

Купували в інтернеті й втратили 104 тисячі гривень: четверо жителів Херсонщини не розпізнали шахрайських схем

Тетяна Мороз 02 Квітня, 2025

Четверо жителів Херсонщини довірилися аферистам у мережі й втратили чималі суми власних заощаджень. Загалом за останні дні потерпілі через свою довіру віддали аферистам понад 104 тисячі гривень.

Про це повідомила поліція Херсонської області.

Двоє жителів Херсонського району вирішили придбати автомобілі. В інтернеті знайшли оголошення з привабливими цінами. У різних соціальних мережах чоловіки замовили транспортні засоби. “Продавці” пообіцяли знайти їм авто, але лише після передоплати. Кількома платежами довірливі покупці перевели зловмисникам 30 та 50 тисяч гривень відповідно. Згодом заявники виявили, що оголошення з сайтів зникли, а так звані продавці перестали виходити на зв’язок. У результаті, потерпілі втратили кошти і залишилися без автомобілів.

Ще один житель обласного центру на сайті оголошень вирішив придбати мобільний телефон. Він списався з продавцем та оплатив покупку. Після цього горе-продавець перестав виходити на зв’язок і переписку видалив. У результаті, чоловік втратив понад 23 тисячі гривень. За аналогічною схемою жінка з Херсона в соціальній мережі замовила взуття та одразу провела повну оплату в розмірі 1500 гривень. Проте товар заявниця не отримала, а псевдопродавець перестав відповідати на повідомлення й гроші жінці не повернув.

Правоохоронці настійливо радять не оплачувати товар наперед, а лише після його отримання; не довіряти одразу занадто низьким цінам, а обов’язково порівнювати вартість з іншими сайтами. Також варто скористатися усіма можливими засобами, щоб перевірити продавця на доброчесність. Передоплату товару варто вносити лише перевірним продавцям, а з іншими оформляти замовлення тільки накладеним платежем. Дороговартісний товар перед покупкою обов’язково треба оглянути, перевірити всі документи й аж тоді ухвалювати остаточне рішення, чи варто передавати продавцю гроші.

Тетяна Мороз

Статті автора