28 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

Ксенія Мішина: “Депутат громади – новий напрямок діяльності для мене, нові виклики і шалена відповідальність. Я вперше балотувалася і вперше була обраною депутатом”.

Звіт депутата Білозерської селищної ради VIII скликання Ксенії Олександрівни Мішиної про роботу у 2021 році

Коротко про себе

 Білозерка.info Я, Ксенія Олександрівна Мішина, депутат  Білозерської селищної ради від партії Європейська Солідарність, народилася, виросла і живу у селі Велетенському. До мого округу входять села Велетенське, Берегове, Кізомис та Гончарне. Багато років працювала у великих системних мережах аптек, де отримала досвід для відкриття власної справи, котру розвиваю зараз. Сьогодні я лише на початку підприємницького шляху, паралельно працюю фармацевтом в одній із білозерських аптек. Як законослухняний  громадянин, сплачую податки і як підприємець, і як найманий працівник, та створюю додаткові робочі місця. Депутат громади – новий напрямок діяльності для мене, нові виклики і шалена відповідальність. Я вперше балотувалася і вперше була обраною депутатом. Дякую більш досвідченим колегам-депутатам за підтримку та довіру. З початку моєї депутатської каденції я увійшла до постійної комісії з питань бюджету та фінансів, а згодом очолила її.

Діяльність у раді

На першій сесії Білозерської селищної ради, відповідно до бюджетного законодавства, я запропонувала створити в бюджеті громади  на 2021 рік резервний фонд, який мав би використовуватися на ліквідацію або попередження надзвичайних ситуацій. Розробила та внесла на розгляд ради три проекти рішень:

– «Про затвердження Положення про помічника-консультанта депутата селищної ради». Тепер активні громадяни можуть через депутатів у якості помічника брати участь в усіх процесах, які відбуваються у громаді. Такого положення взагалі не існувало в селищній раді. Результат – рішення прийняте;

– «Про внесення змін до Програми соціально-економічного розвитку Білозерської територіальної громади та галузевих програм на 2021-2023 роки». Запропонувала передбачити будівництво сучасного  спортивного майданчика зі штучним покриттям у Велетенській та Правдинській школах, облаштувати дитячий майданчик та пішохідну доріжку в  у Велетенському. Проте, на жаль, відповідну ініціативу не підтримали.   В той же час, разом із громадською організацією «Білозерський центр регіонального розвитку» ми зібрали пропозиції мешканців нашого округу до бюджету селищної ради на 2022 рік, котрі були враховані депутатами та внесені до програми соціально-економічного розвитку;

– «Про звернення депутатів Білозерської селищної ради VIII скликання до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України про недопущення підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги». Результат: рішення прийняте.

Сьогодні я працюю над проектом рішення про запровадження в громаді інструменту «Електронної петиції». Щоб наші мешканці могли реєструвати свої звернення через інтернет. У разі підтримки такого клопотання певною кількістю електронних підписів (голосів), воно невідкладно має бути розглянуте депутатами. Взагалі я була присутня і брала участь у 18 із 19 пленарних засіданнях сесії Білозерської селищної ради. Направила більше десяти депутатських звернень та листів на адресу селищної ради, підприємств та установ щодо питань відновлення освітлення, прибирання стихійних сміттєзвалищ, обрізки чагарників уздовж дороги, надання допомоги школі, вносила пропозиції та зауваження до проектів рішень.

Робота на окрузі

Вагомим досягненням у роботі на окрузі я вважаю підготовку колективного звернення громадян, в результаті якого відновили  вуличне освітлення у Береговому, яке не працювало більше року. Також я звернулася із запитом до селищної ради щодо продовження облаштування вуличного освітлення на вулицях округу. Робоча група провела обстеження електромережі, вивчила наявну технічну документацію (проект) щодо можливості доєднання нових вулиць до існуючого проєкту, визначилася з орієнтовною вартістю робіт. Впевнена, що у цьому році нам вдасться освітлити нові вулиці. Крім того, я неодноразово зверталася до керівництва селищної ради щодо необхідності відновлення вуличного освітлення у Велетенському, проблеми з яким виникли через зловмисне втручання сторонніх осіб у роботу мережі.

Важливим напрямком депутатської роботи вважаю підтримання порядку у населених пунктах. Разом із активними мамами ми організували прибирання майданчика біля дитячого садка у Велетенському. Завдяки підтримці колег депутатів та разом з активними чоловіками ми організували прибирання смітників довкола дитячого майданчику, біля ринку у Велетенському та ще у декількох проблемних місцях. Дякую хлопцям, які вантажили і вигрібали сміття, хоча точно не вони звалювали його на ці кучі. Сусіди обіцяли слідкувати, щоб непотріб не приносили знову. Як не прикро, але сміття з’явилося знову. Зручно смітити, коли не ти прибираєш.

Також я частково допомагала старості з постачанням пального для техніки, задіяної у прибиранні кладовищ  на Великдень. Допомогла підготувати звернення мешканців багатоквартирних будинків та депутатське звернення про взяття на облік безхазяйного трансформатора. Відповідне обладнання знаходилося в аварійному стані і не обслуговувалося  АТ «Херсонобленерго». Ремонт трансформатора здійснювався за кошти мешканців. Отримала відповідь, що обслуговування електромереж, у тому числі безхазяйних елементів електромереж, має здійснюватися за рахунок обслуговуючого підприємства АТ «Херсонобленерго».

Ще одна важлива справа, котру ми реалізували – це допомога у підготовці звернень та пакетів документів для отримання матеріальної допомоги на лікування двом мешканцям Кізомису та Велетенського. Ми подали документи до селищної ради та обласної державної адміністрації. Обидва мешканці громади отримали виплати – і з селищного, і з обласного бюджету. Взагалі у 2021 році допомогу на лікування з бюджету селищної ради отримали четверо мешканців Кізомису та Велетенського. У минулому році до мене звернувся учасник АТО, котрому ми надали консультацію щодо механізму отримання земельної ділянки. Відповідне рішення про виділення земельної ділянки наразі прийняте.

Як депутат, я допомагала та координувала взаємодію фермерського підприємства і школи щодо ремонту однієї з класних кімнат. Дякую за підтримку фермерському господарству, активним батькам, класному керівнику та адміністрації школи. У нашому окрузі мешкає багато талановитих дітей. Серед них – юний спортсмен Григорій Зубко. Школяр має високі результати у змаганнях із тхеквондо та постійно виборює призові місця. Сподіваюся, що моя фінансова підтримка Гриші у змаганнях допомогла зробити ще один крок на шляху до розвитку його спортивних талантів. Бажаю йому нових досягнень та дякую батькам за виховання сина.

Перед настанням зими ми організували дві хвилі заміни ламп вуличного освітлення у Береговому, Гончарному і Велетенському. Власними силами ми здійснили посипання аварійно-небезпечних ділянок від Первомайського до межі Кізомису, очищення від снігу центральної вулиці та шляху до дитячого садочку у Велетенському. Дякую колезі Олександру Гузю, який відгукнувся на моє прохання і приїхав на допомогу на своєму дивоавтомобілі. Наші вулиці десятиріччями не бачили снігоприбиральної техніки. Впевнена, якщо наступного разу засніжить, Олександр знову відгукнеться.

В результаті мого звернення до селищної ради розпочалися заходи із упорядкування зелених насаджень  вздовж дороги у напрямку Білозерка-Кізомис, котрі несли аварійну небезпеку. Створена відповідна робоча група із представником екологічної інспекції, проведено обстеження аварійних дерев, почалася санітарне розчищення насаджень. У співпраці із виконуючої обов’язки селищного голови Оленою Дмитрівною Козачек та заступником директора агрофірми радгоспу «Білозерський» Євгеном Шепелем ми почали роботу із прибирання території біля гуртожитків агрофірми у Велетенському. Роками тут ріс бур’ян, а сезонні працівники назносили купи сміття.

На останній передноворічній сесії я підняла питання щодо вуличного освітлення у Дніпровському, Ромашковому, Янтарному та Первомайському. Через невирішену правову та майнову колізію страждають звичайні мешканці. Результат – на свята світло увімкнули. Але поки що тільки на свята… Переконана, що депутати з Дніпровського старостинського округу, які також виступили на сесії з цією проблемою, мають «торпедувати» керівництво селищної ради якнайшвидше вирішити цю проблему.

Дякую активним громадянам, які з власної ініціативи та за власні кошти організували ямковий ремонт дороги та очищення узбіч вздовж проблемного відрізку дороги Білозерка-Велетенське.  Співфінансування та часткова участь громадян у проектах благоустрою – це запорука зміни ставлення до таких важливих питань, як ремонт доріг, освітлення нових вулиць, встановлення зупинок, організація місць відпочинку та активного дозвілля. Наші автомобілісти показали приклад згуртованості. До активістів долучилися небайдужі, які навіть не мають власного транспорту, а також громадяни, котрі постійно проживають у іншому місці і не користуються цією дорогою. Так вже закладено в нас – людина, яка вклала у спільну справу одну гривню, контролює її на всі 100, а той на 1000 гривень. І лише так я бачу подальший розвиток громади. Кожен має робити свій внесок – знання, руки, матеріали, кошти. Але обов’язково свій власний внесок у спільний добробут.

Рік тому мої опоненти мені закидали: «Та що ти там одна зробиш?». Як бачите, мені є про що розповісти. Але якщо ми будемо об’єднуватися навколо спільних ідей, якщо цілеспрямованих, амбітних, активних, зацікавлених у покращенні життя у громаді ставатиме більше, нам обов’язково вдасться реалізувати будь-який проект. Дякую усім, хто підтримував мене протягом усього цього першого року – жителям громади, друзям, рідним та колегам депутатам. Бажаю усім нам розуміння, взаємоповаги, добробуту і миру в наших оселях.

З повагою до кожного, депутат Ксенія Мішина

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info