12.6 C
Kherson
Неділя, 21 Квітня, 2024

Останні новини

Кризова підтримка для 5-ти ЦНАПів з деокупованих громад Херсонщини

Представники Білозерської, Станіславської, Дар’ївської, Чорнобаївської та Музиківської громад вже отримали першу частину обладнання, яке допоможе відновити та розширити спектр надання адміністративних та соціальних послуг. 

Під час окупації у цих громадах російські військові викрали або частково знищили більшу частину оргтехніки, яка знаходилася у сільських радах або ЦНАПах. Тому до теперішнього часу можливість повноцінного надання адмінпослуг зводилася до нуля. 

“Представники нашої команди з першого дня проєкту були на зв’язку з громадами: уточнювали інформацію, вивчали базові потреби та разом формували перелік необхідного обладнання. І зараз наша співпраця з місцевою владою не обмежується лише цим проєтом –  ми далі продовжуємо шукати шляхи, аби допомагати деокупованим територіям Херсонської області”, – розповідає Катерина Оксенюк, керівниця проєкту.

Перший транш обладнання для ЦНАПів містить ноутбуки, планшети, ліцензійне програмне забезпечення, мережеві фільтри живлення, USB-хаби, пристрої безперебійного живлення та кабелі живлення. Ще чекаємо на багатофункціональні пристрої та зарядні станції.

“Однією із перешкод для повноцінного функціонування нашого ЦНАПу була нестача техніки для роботи. Отримавши 7 ноутбуків, ми облаштуємо робочі місця для семи спеціалістів. А завдяки пристрою безперебійного живлення ми зможемо надавати послуги навіть якщо зникне електроенергія. Головним завданням на сьогодні є повернення спеціалістів у громаду або пошук нових, а також відновлення роботи у віддалених селах – Східне та Загорянівка. За період окупації там у людей накопичилося чимало проблем та питань, які потребують вирішення. Через поганий стан доріг та віддалене розташування населених пунктів, люди просто не в змозі часто приїздити в Музиківку. Вірю, що тепер зможемо допомогти людям і трішки покращити їх життя”, – розповідає пані Ірина, начальниця Музиківського ЦНАПу.

Для команди проєкту надважливим є те, що місцева влада зможе організувати надання послуг не лише у центральних садибах, а й у малих населених пунктах громад шляхом забезпечення віддалених робочих місць оргтехнікою. Також закликають громади розглянути можливість надання послуг дистанційно чи спробувати виїзний прийом адміністраторами ЦНАПів.

“Отримане обладнання – це суттєва допомога для нас. Частину техніки плануємо передати на віддалені робочі місця – Киселівка, Благодатне, Посад-Покровське, а частина залишиться в основному ЦНАПі в Чорнобаївці. Маю надію, що разом із нашими партнерами зможемо допомогти людям оговтатися від пережитого та відновити своє життя”, – говорить пан Ігор, начальник відділу з організації діяльності Чорнобаївського ЦНАПу.

“Дякуємо всім працівникам ЦНАПів та відділів соціального захисту за їх працю в непростих умовах війни. Сподіваємось, що вони подолають всі виклики, будуть максимально корисними для людей і у 2023 році будуть працювати у менш стресовому режимі. Чекаємо на організацію роботи віддалених робочих місць, збільшення кількості надання послуг та розширення переліку послуг. ЦНАПи мають набути нових функцій, стати центрами координації та допомоги у громадах.” – говорить Катерина Оксенюк, керівниця проєкту

Технічна підтримка ЦНАПам стала можливою в рамках проєкту “Допомога звільненим громадам Херсонської області”, який реалізується ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID).

Також в рамках даного проєкту працює мобільна бригада у складі юриста та психолога. Про їх виїзд у села Чорнобаївської громади ми вже писали тут.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info