25.3 C
Kherson
Понеділок, 22 Липня, 2024

Останні новини

Красуні з Білозерщини представили стилізоване вбрання на показі мод

У рамках святкування Дня Незалежності України на головній сцені Херсона відбувся показ стилізованого українського костюму. Майстрині майже зі всієї області презентували моделі українського одягу. Білозерський район на показі представили Наталія Савицька з с.Правдине та Анжеліка Демура з Білозерки.

“Тільки українки та парижанки вміють вдягатися зі смаком! Ви не повірите, як чарівно вбираються дівчата, парубки теж ладно… Це справді народний, зручний і граціозний костюм, дарма що здоровенні чоботи. А які дукати, моніста! Головні пов’язки, квіти! А які лиця! А яка мова! Просто краса, краса і краса!” – так про українок писав відомий художник Ілля Рєпін.

Три чарівні моделі з села Правдине – Поплавська Лідія, Садич Ольга та Савицька Наталія представили ексклюзивні сукні місцевої майстрині . На створення сценічних суконь для своїх артистів Наталю надихнула саме улюблена робота у Правдинському будинку культури. Сукні виконані в сучасному стилі та в різних техніках, розпис по тканині (батік), техніка валяння та вишивка хрестиком. За основу вибрано нестандартні темні кольори, адже на них виграшно виглядають яскраві квіти, особливо маки. Мак здавна використовувався в українських оберегах, він має чарівну силу і захищає від зла та є символом збереження роду, символом пам’яті та любові до Батьківщини.

Анжеліка Демура – білозерська майстриня. Активна, молода, талановита, креативна учасниця багатьох місцевих, районних та обласних заходів. Робота, яку представила Анжеліка, виконана в сучасно стилізованому стилі, двома кольорами, чеським бісером із доповненням чорними нитками.. Модель приталеного фасону,. орнамент знаходиться в центрі композиції, котрий додає образу стильність та жіночність. Основний орнамент на сукні – Материнський символ. Він виглядає як восьмикутна квітка чи зірка, навколо якої символічно зображена квіткова гірлянда. Гірлянда прославляє Мати, її основну роль у продовженні та збереженні сім’ї та роду. Ця сукня пов’язана с геометричними фігурами, зірками , ромбами, меандровими мотивами, які означають добробут, ситість, небесне благословення, довголіття, продовження життя.

Наші дівчата вразили глядачів своєю невичерпною фантазією, оригінальністю дизайну, елегантністю та продемонстрували весь колорит і природну красу української жінки.

Альона Нефьодова, Білозерський РБК

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info