38.7 C
Kherson
Понеділок, 15 Липня, 2024

Останні новини

Кожен з нас наближає перемогу

У соціальних мережах дуже часто виникають дискусії з приводу витрачання коштів союзників України. Іноді навіть лунають думки, що з такою підтримкою наша держава повинна повністю забезпечувати ЗСУ, адже мова йде про мільярди доларів від США та Евросоюзу. Натомість волонтери та активісти продовжують збирати кошти на армію. Чи дійсно потрібна допомога кожного з нас?

На превеликий жаль, люди справді не розуміють всієї ситуації, війна – це дуже дорога справа, яка потребує згуртування нації. А чи знали ви що:

– Допомога від наших партнерів надходить не блискавично і не тільки у грошовому еквіваленті. Нам доставляють гуманітарні вантажі та техніку. Зокрема, ми отримуємо від партнерів Джавеліни, середня вартість якого складає 200 000 доларів. У цю суму входить комплекс та одноразова труба. Проте пускова система та ракети коштують окремо, а це додаткові витрати.  А знаєте скільки коштує один автомат? Близько 500 доларів США. Рожки і патрони – 15$/шт. та 2$/шт. відповідно. На один вихід на бойові позиції  військовому потрібно 8 рожків (120$), в яких 460 патронів (920$). Оскільки в Україні виробництво бойових комплектів давно зупинилося, все це необхідно купувати за кордоном.  А тепер уявіть собі: одна доба на одного бійця-стрільця з мінімальним боєкомплектом обходиться державі більше тисячі доларів США. Можете порахувати скільки це коштів, якщо наразі Україну захищає майже мільйон військових. І це тільки зброя…

– Грошова допомога союзників України іде не лише на армію, а розподіляється наступним чином:

  • На ремонт техніки (яку нам надають по ленд-лізу та по іншим програмам). Більше половини техніки, яка є в Україні, ремонтується в найближчих країнах (Болгарія, Чехія, Польща);
  • На підтримку економіки;
  • На погашення інфляції;
  • На ремонт залізничних та автошляхів, мостів та іншої інфраструктури, яку постійно атакує ворог;
  • На виплати сім’ям загиблих, тим, хто став інвалідом, біженцям, дітям, в кого є безвісти зниклі батьки (наприклад, батько пішов на війну і поки не знайдуть тіло, або в полоні);
  • Ще одна частина грошей від допомоги зараховується до фонду на відновлення України. Але ці гроші не можуть бути використані зараз, вони підуть тільки за призначенням після закінчення війни.

А тепер дайте собі відповідь, чи потрібна ваша допомога українським військовим, які щодня ризикують своїм життям заради вашого спокою? Можливо, варто відмовитися від чашки кави і перерахувати ці кошти на армію? А як вам новини, коли небайдужі українці збирають мільйони гривень на Байрактари? Правда ж надихає? Ви тільки уявіть на що ми здатні, згуртувавши зусилля! Кожен з нас наближає перемогу України!

До речі, перерахувати кошти на ЗСУ можна у застосунку «Дія» та через Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим».

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info