28 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

Корупція, халатність чи непрофесіоналізм Кізомиської сільської ради?

 Білозерка.info

Депутати Кізомиської сільської ради на XV сесії ради 15 листопада не спромоглися затвердити кошторис підрядника, який на 555 тис. грн. запропонував освітити три населених пункти Кізомиської сільської ради (Кізомис, Велетенське, Гончарне) замість двох (Кізомис та Велетенське).

Вже вдруге по ініціативі депутатів фракції “Прозорість” (Зелінська А.П. та Тиндюк М.Ф.) для встановлення вуличного освітлення розглядали кошториси декількох підрядників, але як виявилося, альтернативні пропозиції, навіть якщо вони дешевші, або за ті самі кошти пропонують більший об’єм робіт, не до вподоби депутатам та сільському голові.

Порозиції готували ТОВ “Тесла-Монтаж” та ПП “Обленерго” (Спіцин А.М.), підрядник, якому напару із Маляренко А.М. дуже “щастить” отримувати майже всі підрядні роботи по Білозерському району і яких дуже наполегливо рекомендують, якщо сільська рада хоче отримати кошти із бюджету вищого рівня.

Матеріали підрядники використовували аналогічні, але за рахунок різниці у ціні матеріалів, по пропозиції ТОВ “Тесла-Монтаж” можна додатково освітити с-ще Гончарне.

На суму 555.5 тис. грн. ТОВ “Тесла-Монтаж” запропонувало вуличне освітлення:
– Кізомис – 242.740 тис.грн.
– Велетенське – 249.152 тис. грн.
– Гончарне – 63.608 тис.грн.
На суму 555.5 тис. грн. ПП “Обленерго” запропонувало вуличне освітлення:
– Кізомис – 272.699 тис.грн.
– Велетенське – 282.801 тис. грн.

Вперше за всю історію Кізомиської сільської ради не прийнято рішення, голосів не вистачило за жодну із пропозицій.

ЗА кошторис на три населених пункти проголосувало лише три депутата (Зелінська А.П., Тиндюк М.Ф., Ляшенко І.Й).

Всі інші, Пастернак О.М., Козак В.П., Сапожник Л.О., Тернавська Я.В.(депутат у с-щі Гончарне) Цяпко Ю.О., Кулик Н.П., Пенська Л.І., Кудря Л.Г., Бандурист Н.І., голосували за кошторис на два населених пункти, або утрималися.

Слід також зазначити, що ці 8 депутатів і сільський голова, не тільки “забили” на жителів с-ща Гончарне, а познущалися із всіх платників податків, за кошти яких планується робити освітлення.

Вони так відчайдушно захищали Спіцина А.М. та його кошторис, що не помічали абсурдності своїх аргументів: ми йому довіряємо, він освітив весь Білозерський р-н, ми його знаємо, освітлення на Гончарне заплануємо на наступний рік, може будуть кошти.

Поставити на повторне голосування та прийняти розумне рішення закликали керівник Велетенського БК Белінська О.М., директор Велетенської ЗОШ Островенко Л.І. та депутат райради Соловйов Ю.М.

Та все марно, сільський голова Бандурист Н.І. та 8 депутатів, відстоюючи інтереси Спіцина А.М., а не громади, відклали прийняття рішення до того часу, поки Спіцин А.М. не перерахує свою пропозицію із встановленням освітлення у с-щі Гончарне, на що він погодився за умови не зниження ціни, а заміни обладнання на більш дешеве, що в свою чергу призведе до ЗНИЖЕННЯ ЯКОСТІ.

Та депутатів Пастернак О.М., Козак В.П., Сапожник Л.О., Тернавська Я.В.(депутат у с-щі Гончарне) Цяпко Ю.О., Кулик Н.П., Пенська Л.І., Кудря Л.Г. та сільського голову Бандурист Н.І це ані трохи не хвилює, так як і те, що нові кошториси треба знову розглядати на комісії, 20 днів оприлюднювати, і тільки тоді приймати рішення на сесії.
Десь під Новий рік МОЖЛИВО почнуть роботу.

Тому відповідь на запитання – це корупція, халатність чи непрофесіоналізм сільського голови і конкретних депутатів, для членів територіальної громади Кізомиської с/р очевидна…..

 Білозерка.info

 

Автор: Зелінська Альона

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info