36.2 C
Kherson
Субота, 13 Липня, 2024

Останні новини

Консультація юриста: отримання тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

15 жовтня 2020 року в с. Софіївка юристи громадської організації «Білозерський центр регіонального розвитку» спільно з Білозерським бюро правової допомоги провели виїзну юридичну консультацію для місцевих мешканців, під час якої правову допомогу отримали 5 осіб. 

Громадян цікавили такі питання: порядок прийняття спадщини, поновлення строків для прийняття спадщини та її черговість, оформлення оренди земельної ділянки (паю), а також стягнення аліментів та отримання тимчасової державної допомоги у зв’язку з несплатою аліментів. На думку юристів, найбільш цікавим виявилось питання стосовно оформлення тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Пояснюючи питання призначення, юрист громадської організації В’ячеслав Лях пояснив, що «державні аліменти» призначаються у разі: 

 • рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується; 
 • один з батьків визнаний в установленому порядку недієздатним або знаходиться на строковій військовій службі; 
 • один з батьків перебуває під арештом, слідством, в місцях позбавлення волі або на примусовому лікуванні; 
 • місце проживання (перебування) батька або матері не встановлено. 

Додатково, юрист пояснив, що тимчасова державна допомога призначається виключно дитині, яка не досягла 18 років. 

Виплата грошової допомоги проводиться управлінням праці та соцзахисту (далі – УПСЗН) за місцем проживання (перебування) того з батьків, який утримує дитину. Мінімальний допустимий розмір суми аліментів на утримання однієї дитини на 2020 рік встановлений на рівні не нижче 50% прожиткового мінімуму. 

Для призначення держдопомоги замість аліментів необхідно подати в УПСЗН такий пакет документів: 

 • копія свідоцтва про народження дитини; 

 • заява за формою, затвердженою Мінсоцполітики; 

 • декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї). 

Крім того, в залежності від підстав, зазначила фахівчиня Білозерського бюро правової допомоги Наталія Нечай, на яких призначається допомога, додатково необхідно подати в управління праці та соціального захисту населення такі документи: 

 • рішення суду (виконавчий лист) про стягнення аліментів; 

 • довідка державної виконавчої служби, що підтверджує факт несплати аліментів на протязі 6 місяців, що передують зверненню; 

 • довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків кримінального провадження; 

 • довідка про перебування батька (матері) на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі або на строковій військовій службі; 

 • довідка про визнання другого з батьків недієздатним; 

 • повідомлення МВС про те, що місце перебування аліментщика не встановлено. 

За більш детальною правовою допомогою та консультацією ви завжди можете звернутися до юристів громадської організації «Білозерський центр регіонального розвитку» 

за адресою: 75000, Херсонська область, смт Білозерка, вул. Свободи, 86-а 

або за телефонами: (05547) 33-7-168; (095) 087-48-60; (068) 538-90-06. 

Довідково: Матеріал підготовлено в рамках проєкту “Безпечні та правоспроможні ОТГ Білозерського району Херсонської області“, що реалізує громадська організація “Білозерський центр регіонального розвитку” у партнерстві з Херсонським місцевим центром з надання БВПД, Станіславською сільською радою, Музиківською сільською радою, Білозерською селищною радою, Білозерським відділенням поліції, Координаційним офісом безпеки в м.Татарбунари при Одеській обласній організації КВУ за фінансової підтримки міжнародного фонду “Відродження“.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info