Комплексна відбудова Посад-Покровського триває

0
281

Майже повністю зруйноване російськими обстрілами село Посад-Покровське активно відновлюється завдяки участі в експериментальній державній програмі.

Про поточний стан справ відбудови населеного пункту повідомила Херсонська ОВА у Telegram.

«Люди вже повертаються до села, а для них зводять нові оселі, відновлюють комунікації та відбудовують медзаклад. Нині триває закладення фундаменту на 72 об’єктах. Паралельно відбувається капітальний ремонт 14 осель, де виконується заміна покрівлі. Також фахівці працюють над відновленням мереж електро- та водопостачання. Вже змонтовано понад 120 колодязів. Проводяться роботи з гідравлічного випробування», – заявив керівник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, який відвідав село.

Також очільник ХОВА розказав про майбутнє відкриття у Посад-Покровському амбулаторії. Буквально через кілька тижнів медзаклад запрацює.

«Тут буде усе для надання допомоги місцевих мешканцям. Їх тут більше 800. Це стало можливим завдяки підтримці партнерів «Медичний корпус» та «Оліма».
За повідомленням Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури, у Посад-Покровському станом на 26.04.2024 укладено 13 договорів на відбудову 120 будинків. З них 81 – нове будівництво, 39 – капітальні ремонти. Ще одним з важливих проєктів у селі є відновлення водопостачання: вже прокладено 5,2 км водопроводу. Також завершено роботи з відновлення електропостачання.

  • Сільгоспвиробники деокупованої частини Херсонського району станом на 23.04.2024 року очікують на допомогу у розмінуванні 36212,5945 га сільськогосподарських земель. Так, до Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської ОВА агровиробниками Білозерської громади подано заявки щодо розмінування 2487,2500 га земель.
  • Станція Копані у Посад-Покровському старостаті була зруйнована під час бойових дій у 2022 році. Населений пункт відновлювати не збираються, оскільки у президентську програму внесли лише Посад-Покровське. До початку повномасштабного вторгнення тут проживало 20 мешканців, а зараз всього 10.
  • Міжнародний благодійний фонд “Рідна країна” відвідав Херсонщину з гуманітарною місією. Українські книги отримала бібліотека у Чорнобаївці та інші книгозбірні Білозерської ОТГ. У межах проєкту «Українським дітям – українську книгу» бібліотеці Чорнобаївки надали нові книги та патріотичну книжкову поличку.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь