Команда БЦРР навчалась, щоб впроваджувати на Білозерщині Загальний Підхід “Безпечні Сім’ї”

0
55

“Це були дуже насичені чотири дні далеко від дому та робочих викликів. Тому ми повністю занурилися в навчання, практичне використання отриманих знань та побудову команди з усіма фасилітаторками нашої громадської організації. І здається, що краса природи, яка нас оточувала в Мигії Миколаївської області, також сприяла закріпленню знань та створювала додаткову мотивацію до наступних звершень”, – емоційно розповідає Анжела Дайнега, супервізорка проєкту. 

Загальний Підхід “Безпечні сім’ї”/Safe Families Common Approach розроблено як універсальну профілактичну програму для використання в гуманітарному контексті та контексті розвитку, щоб запобігти фізичному та принизливому покаранню дітей і покращити позитивні батьківські здібності батьків, матерів та опікунів дівчаток і хлопчиків різного віку. Команда ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» у співпраці з Save the Children за підтримки Європейського союзу буде впроваджувати цей підхід під час заходів для батьків з сіл партнерських громад.

🟦Перший день тренінгу традиційно почався зі знайомства, очікувань та правил.  Далі говорили про актуальність теми насильства в родинах та вплив війни на цю і так болісну для дитини поведінку. Далі був огляд з основними компонентами та структурою Загального Підходу “Безпечні Сім’ї”/Safe Families Common Approach: “Стійкі сім’ї”, “Розширення прав і можливостей дітей” та “Підтримуючі громади”.

Потім було представлення результатів курсу “Позитивне батьківство” – обмінювались досвідом з колегами, ділились успіхами та невдачами, розбирали результати пре- та постопитувань та вплив курсу на учасників. Фасилітаторка Тетяна Трибушна презентувала результати нашої діяльності по “Позитивному батьківству”. За час нашої діяльності охопили 220 батьків, з яких 199 – жінок. Мали безліч викликів та ризиків, але отримали позитивний відгук від учасників, вимірювальну зміну поведінки та неоціненний досвід.

🟦Другий день тренінгу був насичений практичними вправами та глибокими обговореннями. Основна увага була приділена тематиці сесій, спрямованих на роботу з батьками та дітьми. Учасниці прожили на власному досвіді перші сесії для батьків, детально опрацьовуючи основний компонент тренінгу – стійкість сім’ї. Це дало змогу зрозуміти, наскільки важливою є підтримка сім’ї як цілісного механізму.

Практичне опрацювання сесій із дітьми стало для нас справжнім зануренням у світ маленьких бенефіціарів. Ми відчули їхні потреби, переживання та очікування, що допомогло краще зрозуміти, як працювати з дітьми в межах даного підходу.

Окремим етапом дня було групове завдання, яке учасники виконуватимуть самостійно. Цей виклик відкрив перед нами нові горизонти для практики й дозволив відчути відповідальність за впровадження отриманих знань у реальне життя.

День був сповнений цікавими моментами та досвідом, що ще більше згуртувало команду і надихнуло на подальшу роботу в рамках концепції «Безпечні Сім’ї».

🟦Третій день тренінгу був наповнений активною командною роботою. Учасники були об’єднані у чотири групи, і кожна з них отримала завдання розпланувати та презентувати одну з тем програми. Це дозволило учасницям глибше зануритися в зміст тренінгу та творчо підійти до викладення матеріалу.

“Наша команда фасилітаторів з Білозерки обрала тему «Бути собою» з сесій для роботи з дітьми. Ми вирішили передати важливі ідеї через гру та розваги, щоб дітям було легше зрозуміти і засвоїти матеріал. В ролі «маленьких бенефіціарів» ми обговорювали питання гендерної рівності, переглядали тематичний мультфільм і обговорювали його з дітьми. Це дозволило підняти важливі теми у доступній формі, яка допомагає формувати правильні цінності у підростаючого покоління. Ми підготували чудові руханки, що доповнювали навчальний процес, зробивши його більш динамічним та інтерактивним”, – розповідає фасилітаторка Діана Селецька.

Група фасилітаторок з Музиківки підготувала та провела для всіх присутніх тестову сесію для батьків – “Управління емоціями”. Родзинкою цієї групи стали яскраві кумедні плакати, які допомогли не лише привернути увагу, а й структурувати сесію. Наші дівчата відчували підтримку учасників та тренера, а також відразу мали змогу отримати фахові фідбек та супервізію.

«Для мене особисто це навчання стало свого роду «енциклопедією», отримані знання дадуть змогу зрозуміти як працювати далі. Неймовірні враження викликали практичні вправи, які допомогли відразу відпрацювати багато підходів та вправ. Я дуже вдячна нашим тренерам, що проводять такі сесії для фасилітаторів. Це класна програма в якій хочеться розвиватися далі», – ділиться враженнями фасилітаторка Інна Шпилєвая.

🟦Четвертий день тренінгу був присвячений звітній  документації, що є важливим етапом в успішній реалізації будь-якої програми. Учасники активно обговорювали початкове планування впровадження підходу «Безпечні сім’ї», розглядали ключові етапи стратегічного планування, які необхідно врахувати на старті.

Плідною стала дискусія про можливі виклики, з якими можуть стикатися команди під час впровадження проєкту – погіршення безпекової ситуації, відключення електроенергії, заборона на широке розповсюдження інформації, не підготовлені приміщення для сесій тощо. Відразу шукали варіанти вирішення проблем, ділилися власними думками та пропозиціями щодо підвищення результативності заходів.

«Цей захід перевершив усі мої очікування, надавши не лише корисну теоретичну інформацію, а й практичні інструменти для застосування в роботі. По дорозі на навчання, я ставила собі першочерговим завданням дізнатися про звітну документацію, отримати інструкції з впровадження програми. Але вже першого дня я зрозуміла, що отримаю тут набагато більше, ніж «суха інформація про документацію». Далі на нас чекає розробка сесій та безпосереднє впровадження Програми в наших партнерських громадах. Сподіваємося, що ми зможемо донести головні меседжі Програми до наших бенефіціарів та допомогти збільшити кількість щасливих/позитивних родин», – говорить фасилітаторка Тетяна Трибушна. 

Фінальним акордом стало вручення сертифікатів, що засвідчили успішне завершення дня, та спільні фотографії, які закарбували моменти досягнень і підтримки всіх учасників.

“Мені тренінг дуже сподобався. Легка та дружня атмосфера, корисна інформація та практичний підхід. Хочу висловити щирі слова подяки тренерці Марині Петренко, за її енергію, професіоналізм та глибокі знання. . Всі матеріали були подані в доступній формі, що допомагало засвоювати інформацію. Я здобула величезний досвід”, – дякує фасилітаторка Людмила Мельничук.

Після цього інтенсивного тренінгу наша команда вийшла не лише з новими знаннями, а й із чітким розумінням того, як ми можемо допомогти родинам краще справлятися з викликами, будувати ціннісні зв’язки та вчитися ненасильницькому спілкуванню. Ми готові втілювати ці знання в життя та створювати підтримуючі та безпечні спільноти!

#EUHumanitarianAid  @ec.humanitarian.aid

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь