Колишню директорку Микільського ліцею засуджено до трьох років позбавлення волі

0
211

Івано-Франківський міський визнав винною у колабораційній діяльності екс-директорку Микільського ліцею Дар’ївської громади.

Відповідний вирок оприлюднений в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Оксана Кривенкова з кінця 2019 року працювала директором ліцею в селі Микільське, де викладала російську мову та зарубіжну літературу. Під час окупації освітянка перейшла на бік ворога та очолила “державну бюджетну освітню установу Херсонської області “Микільська школа” Білозерського муніципального округу”.
“Директорці” вдалося вмовити 17 педагогів, які дали згоду працювати за російською програмою та пройшли перепідготовку в тимчасово окупованому Криму. Курси підвищення кваліфікації у Москві за програмою “Школа современного учителя русского языка и литературы” закінчила й сама Кривенкова.
Під її керівництвом зі шкільної навчальної програми вилучили українську мову та українознавчі дисципліни, натомість запровадили вивчення російської мови, історії та географії РФ.
Під час засідання суд переглянув відео, де Кривенкова в інтерв’ю російським ЗМІ розповідає про готовність школи до нового навчального року і очікування російських підручників. За її словами, від батьків на той момент вже надійшло 258 заяв на зарахування дітей до закладу.
У жовтні минулого року Оксана Кривенкова втекла з Микільського разом із окупантами. В її кабінеті залишилися посвідчення про підвищення кваліфікації за російськими стандартами, зошит із записами про “засвоєні теми”, “акт приймання-передачі коштів” – про отримання 390 тисяч рублів від “Міністерства освіти й науки Херсонської області”.
За попередньою інформацією, Кривенкова наразі переховується від правосуддя на непідконтрольній українській владі території.

Оксану Кривенкову заочно засуджено до 3 років ув’язнення. Також жінці заборонено протягом 15 років обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, у закладах освіти незалежно від типів та форм власності.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь