15.4 C
Kherson
Четвер, 28 Вересня, 2023

Останні новини

Колишню директорку Білозерської школи судитимуть за колабораціонізм

На лаві підсудних опиниться ексдиректорка освітнього закладу, яка в період окупації Білозерки добровільно пішла на співпрацю з ворогом.

Про це у Телеграмі повідомила Херсонська обласна прокуратура.

Слідством установлено, що влітку минулого року колишня директорка Білозерського ЗПЗСО №3 Наталія Панькова погодилась впроваджувати освітні стандарти держави-агресора.

У липні 2022 року вона обійняла посаду «директора» навчального закладу, створеного на базі захопленого ліцею – «Білозерську школу №1 імені Печерського».

Панькова організовувала підготовку приміщень до навчального року, перехід освітнього процесу на російські стандарти, розміщення у навчальних закладах символіки країни-агресора. Займалась добором працівників та формувала списки «перекваліфікації» вчителів у Криму. Також колаборантка виступала перед пропагандистськими медіа, демонструючи прихильність до окупаційної влади.

Напередодні деокупації Білозерської громади Наталія Панькова разом із членами родини виїхала на лівобережну частину Херсонщини.

Служба безпеки України повідомила про підозру у колабораціонізмі колишній старості Томинобалківського округу Ірині Спіциній. Жінка стала заступницею голови окупаційної адміністрації Білозерки. Окрім Спіциної на співпрацю з ворогом пішов її чоловік та рідна сестра. Остання очолила Білозерську лікарню та взяла зятя на посаду «заступника головного лікаря з технічних питань».

Також СБУ повідомила про підозру у колабораціонізмі “начальнику відділу освіти” в окупаційній адміністрації Білозерки. За даними слідства, виконуючи “посадові обов’язки”, білозерець схиляв директорів навчальних закладів громади до співпраці з російськими загарбниками та переводив навчальні заклади на російські “стандарти”.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info