Колишня працівниця Білозерського управління освіти залишилася без роботи, але з грошима

0
199

Білозерська чиновниця від освіти Юлія Лісова встигла до вироку суду звільнитися та отримати всі належні виплати. Жінку засудили за колабораціонізм.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.
51-річна Юлія Лісова до повномасштабного вторгнення працювала головною спеціалісткою управління освіти, культури, молоді та спорту Білозерської селищної ради.
За роботу на “асвабадителей” в управлінні освіти окупаційної адміністрації Білозерської громади Херсонський міський суд позбавив Лісову права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 10 років.
Однак незадовго до винесення вироку суду колаборантка звільнилася з посади в органах місцевого самоврядування та отримала всі належні їй виплати за українським законодавством.
За даними слідства, у серпні 2022 року жінка добровільно погодилася працювати на російську владу та стала головним спеціалістом у відділі освіти окупаційної адміністрації Білозерки.
Ця посада, за висновком суду, не була пов’язана з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій в незаконно створеному росіянами органі влади.
Лісова “приймала державні бюджетні освітні заклади до нового 2022/2023 навчального року”, брала участь у роботі окупаційної комісії та підписала так звані “Акты проверки готовности общеобразовательных организаций (школ), осуществляющих образовательную деятельность, к новому 2022/2023 учебному году”.
Кримінальне провадження щодо Лісової відкрили 2 травня 2023 року. Свою провину колаборантка повністю визнала.
31 липня 2023 року Херсонський міський суд виніс їй покарання, передбачене ч. 2 ст. 111-1 КК України – позбавив права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 10 років без конфіскації майна.
Начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Білозерської селищної військової адміністрації Олександр Василенко прокоментував, що його попередник встиг призупинити дію трудового договору з Юлією Лісовою, а також з іншими співробітниками, яких підозрюють у співпраці з окупантами.

“Після того Юлія Лісова зверталася до мене з проханням поновити її на роботі. Я сказав, що спочатку потрібно дочекатися рішення суду. Але незадовго до винесення вироку Лісова подала заяву про звільнення з посади головної спеціалістки управління за власним бажанням, на що вона мала законне право. Тож ми були змушені виплатити їй всю належну заробітну плату і компенсацію за невідгуляну відпустку. Якби ж ми звільнили її за вироком суду, який на сьогодні вже є, але ще не набрав законної сили, то Лісова б не отримала жодних компенсацій. Так, вона зуміла вийти з ситуації хоч з якимсь “бонусом” для себе, але протягом наступних десяти років вона вже не зможе працювати в органах влади. Тож робота на ворога не минеться їй просто так”, – сказав Олександр Василенко.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь