Колишній директорці Білозерського ліцею №3 загрожує кримінальна відповідальність

0
221

СБУ повідомила про підозру колишній директорці Білозерського ліцею №3, котра влітку минулого року добровільно пішла на співпрацю з ворогом.
Інформація про це міститься у документі, розміщеному на офіційному сайті СБУ.


Наталія Панькова тривалий час очолювала Білозерську школу №3, мала спеціальність вчителя української мови та літератури. В період окупації освітянка погодилася на пропозицію ворога очолити єдиний навчальний заклад у селищі, який працював за російською програмою – «Білозерську школу №1 імені Печерського».
На посаді «директора» вона активно виконувала доручення окупаційної влади – прозвітувала «Фонду державного майна» про площу земельної ділянки, приміщень ліцею №3, кількість його працівників та комп’ютерної техніки. Також Панькова підготувала і підписала «акт перевірки» закладу перед новим навчальним роком.
Крім того, зрадниця розмістила у ліцеї №3 російські підручники, наказала змінити українську державну символіку на російську, приймала на роботу працівників, організовувала вивезення учнів на «оздоровлення» до Криму, змушувала освітян вступати у профспілку російських вчителів та забезпечила виплату зарплати освітянам у російських рублях.

«Влітку Панькова зателефонувала мені на мобільний і попросила прийти до школи, мовляв, є важлива розмова. В той день ми просиділи з колегами під її кабінетом більше півтори години. Але ми тоді ще не знали, про що саме буде та розмова. Панькова викликала нас до себе по черзі і намагалася переконати, що ми повинні подбати про освіту дітей, не зважаючи на присутність окупантів, бо наша робота – поза політикою. Чесно кажучи, я була просто в шоці від почутого, адже добре розуміла про що мова, мова йшла про зраду.
А ще вона говорила про заробітну платню… Звісно, у російських рублях. Єдине, що мене заспокоїло після того візиту до «керівника» – це те, що понад 90 відсотків колег сказало їй «ні», – згадує вчителька Білозерського ліцею №3 Марина (ім’я змінено на прохання освітянки).

Панькова пішла на співпрацю із росіянами 19 липня 2022 року. СБУ інкримінувала їй пособництво державі-агресору та колабораціонізм. Зрадниці, яка напередодні звільнення Білозерщини виїхала за межі громади, загрожує кримінальна відповідальність.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь