
Колаборантка з Кізомиса допомогла росіянам депортувати до Криму 6 дітей з Херсона
Підозру у примусовому переміщенні шести дітей з Херсона до тимчасово окупованого Криму заочно вручили колаборантці з Кізомиса. Вона під час окупації стала директоркою “Херсонского профессионального училища № 2”.
У цьому їй допомагав зрадник з Херсона, який також отримав підозру. Фігурантам загрожує до 12 років ув’язнення.
Про це повідомив Центр журналістських розслідувань.
47-річну підозрювану звуть Анна Павленко. До початку повномасштабного вторгнення жінка була співробітницею училища, а у 2022 році ворог призначив її директоркою закладу. До справи з викраденням дітей також причетні 65-річний “вихователь” В’ячеслав Чепрасов та 40-річна “замдиректора” та екссоціальна педагогиня Юлія Супрун.
26 вересня 2022 року шістьох неповнолітніх незаконно перевели з Центру соціально-психологічної реабілітації дітей у Степанівці до “училища”. З них троє – сироти, двоє – позбавлені батьківського спілкування, та одна дитина опинилась у складних обставинах.
Уже у жовтні 2022 року “нова влада” змушувала керівників окупаційних закладів вивозити дітей на “оздоровлення” до Криму. Павленко була у числі тих, хто погрожував відправити на підвал противників рішень окупантів.
7 жовтня 2022 року троє колаборантів на своїх авто відвезли дітей до Дніпра, звідки вони на плавальних засобах переправились до Олешок. Потім неповнолітні на автобусах поїхали у табір “Дружба” в Євпаторії. Законні представники дітлахів на їхнє переміщення не погоджувались.
Протягом півроку діти навчались за російськими освітніми програмами, отримали російські паспорти, проходили військову підготовку у ворога. Міжнародні волонтерські організації допомогли вивезти одну дитину до України, а другу – до Німеччини. Що трапилось з іншими чотирма – невідомо.

За порушення законів та звичаїв війни Павленко і Чепрасов можуть отримати від 8 до 12 років позбавлення волі.
- 20 березня 2022 року на Миколаївському шосе поблизу Чорнобаївки російські військові розстріляли автівку. У салоні загинули двоє людей – 60-річний чоловік та 5-річна дитина. Правоохоронці розшукують свідків або очевидців злочину.
- За організацію та проведення псевдореферендуму жителька Широкої Балки отримала 5 років ув’язнення. Жінка обходила оселі місцевих мешканців та видавала незаконні бюлетені. Вона агітувала односельців “голосувати” за приєднання до Росії.
- Мешканка Чорнобаївки в інтернеті знайшла роботу у кібершахраїв. Спочатку фігурантка мала перерахувати компанії “грошові внески”. Жінка відправила аферистам 24 тисячі гривень, і на зв’язок з нею вони перестали виходити.