22.6 C
Kherson
Субота, 23 Вересня, 2023

Останні новини

Кізомиська сільська рада може зробити перший крок до цивілізованого збирання сортованого сміття

 Білозерка.info

На спільному засіданні постійних комісій керівник комунального підприємства “Аверс” заявив про готовність вивозити сміття із території Кізомиської сільської ради. Для цього органам місцевого самоврядування потрібно виконати лише одну умову – підписати договори із населенням, як мінімум на 15 тис.грн. 

На протязі останніх 15 років на території Кізомиської сільської ради не здiйснюеться централізований вивiз сміття. Це призвело до складної екологічної ситуації, стихійні сміттезвалища ростуть, як гриби після дощу, особливо по вул. Набережній у селі Кізомис та вул. Корольова у селі Велетенське (схили над прибережною зоною), вздовж зрошувального каналу та біля кладовищ. Подекуди сміттям завалений і зрошувальний канал. 

Питання надскладної екологічної ситуації та вивозу сміття піднімалося сільськими депутатами ще у лютому місяці. Було направлено зверненя тоді ще народному депутату Андрію Гордеєву, голові районої адміністрації Романову В.М., голові сільської ради Бандурист Н.І., в екологічну інспекцію.

Депутати сільської ради  не одноразово направляли пропозиції голові постійної комісії з питань планування, бюджету, фінансів та соціального розвитку Пенській Л.І. та голові постійної комісії з питань екології, благоустрою, агропромислового комплексу та використання земельних ресурсів Бабенко О.А. із пропозиціями щодо покращення екологічної ситуації.

Дехто взагалі не відповів на депутатське звернення, більшість відписувалися про відсутність коштів, хоч коштів не просили, а просили конкретних дій, консультацій та співпраці у цьому не легкому питанні. 

Нарешті, в результаті вже є проведена екологічною інспекцією перевірка стану довкілля на підпорядкованій Кізомиській сільській раді території, яка встановила конкретні терміни ліквідації порушень природоохоронного законодавства. 

Також знайшли комунальне підприємство “Аверс”, яке має бажання і можливість вивозити сміття, єдина умова – серед населення потрібно підписати договори на суму не менше ніж на п’ятнадцяти тисяч грн., за таких умов вивіз сміття буде рентабельним для підприємства.

Тарифи на вивіз сміття :

-приватні будинки 

1 особа – 10,68 грн./ місяць 

2 ос. – 21,36 грн. / місяць 

3 ос. – 29,37 грн./ місяць 

4 ос. – 34,71 грн./ місяць 

Родини із п’яти та більше осіб не платитимуть більше ніж 34.71 грн. Сміття вивозитиметься один раз на тиждень (звертаємо також увагу на те, що Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами” від 21.01.10 № 1825-VI встановлено нові розміри штрафів за порушення Правил благоустрою населеного пункта, а саме: на громадян – від 340 грн. до 1360 грн., на посадових осіб та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 грн. до 1700 грн.).

Звісно робота по переду дуже велика – підписати договори, перерахувати кошти, навчитися сміття пакувати у пакети або мішки, виносити в зазначений час та багато іншого. Та навіть всі ці дії – це лише маленький перший крок:

по-перше, до зміни свідомості серед населення що до ставлення до навколишнього середовища, бо чисто не там де прибирають, а там де не смітять;

по-друге – до цивілізованого вивозу вже сортованого сміття та розвитку у нашій області та й в країні переробних виробництв твердих побутових відходів. 

Багато хто може скептично поставитися до таких завдань, але немає нічого неможливого, і завжди треба із чогось починати.

Закликаємо всіх не чекати повторення Львівської ситуації із сміттям, а вже зараз орієнтуватися на досвід країн, які на смiттi заробляють грошi, i купують його для своїх підприємств в iнших краiнах, так як своє вже переробили!!! Але для початку нам треба зробити перший крок! Все залежить вiд кожного з нас!!!

Альона Зелінська, депутат Кізомиської сільської ради

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info