21.2 C
Kherson
Неділя, 23 Червня, 2024

Останні новини

Іван Самойленко: стратегічні цілі Станіславської громади

7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування. Напередодні професійного свята ми поспілкувалися з новообраним головою Станіславської ОТГ Іваном Дмитровичем Самойленко щодо кадрових рішень, підготовки до нового бюджетного року, а також подальших планів громади:

– Іване Дмитровичу, розкажіть про ваш депутатський корпус та перші кадрові рішення на посаді.

– Сорок відсотків від складу Станіславської сільської ради – це депутати попереднього скликання. Шестеро депутатів зайшли з Олександрівської сільської ради, яка після виборів увійшла до Станіславської ОТГ. Троє депутатів представлятимуть інтереси Широкої Балки, від Софіївки у раді один депутат. На посаду старости Олександрівського округу громади призначена Наталія Олександрівна Каменецька. Обов’язки старости Широкобалківського округу виконуватиме Ольга Олександрівна Роговська. Заступником голови сільської ради стала Ольга Леонідівна Завещана, секретарем сільської ради зі складу депутатів обрали Тетяну Миколаївну Стасюк.

– Наразі у місцевих радах триває підготовка бюджету на наступний рік. Яким він буде у вашій громаді?

– Минулого понеділка у нас відбулося засідання виконавчого комітету сільської ради, на якому ми прийняли проект бюджету на наступний рік і оприлюднили відповідну інформацію. В цілому бюджет громади складає 59 мільйонів 286 тисяч 400 гривень. У нас повністю захищені заробітна плата, енергоносії, продукти харчування, інші видатки. Звичайно, є над чим працювати в питанні додаткового наповнення бюджету, адже потреб наразі більше, ніж можливостей. Проте думаю, ми впораємося з планами відсотків на вісімдесят.

– Згідно з указом президента у розпорядження громад перейшли землі, які перебували у державній власності. Наскільки зростуть обсяги земельних площ Станіславської ОТГ?

– Наразі ми отримали 864 гектара таких земель. Сьогодні триває процес оформлення документів. Хто саме користуватиметься цими площами, вирішуватиме депутатський корпус ради.

– Назвіть головні стратегічні цілі громади на наступний рік.

– Перш за все, це впровадження заходів, спрямованих на створення нових робочих місць і наповнення бюджету. Зокрема, на території колишньої ферми у Софіївці заплановане будівництво складських приміщень і заводу з переробки соків на дитяче харчування. Вартість цього проекту – понад чотири мільйона євро. Кількість новостворених місць складатиме понад 150. Наразі наш головний платник податків – СТОВ «Енограй», де офіційно працевлаштовані всі робітники. Підприємство сплачує до місцевого бюджету близько восьми мільйонів гривень податків. Ще одне важливе завдання сільської ради – ремонт покрівлі закладів освіти і реконструкція системи опалення у закладах культури. Крім того, плануємо взяти участь у програмі «Поліцейський офіцер громади». Держава бере на себе виплату заробітної плати такому спеціалісту і забезпечує автомобілем. Від сільської ради потрібно надати належне приміщення, забезпечити технікою і пальним. Сьогодні ми вже працюємо над вирішенням цього питання. Важливим напрямком діяльності сільської ради є покращення якості медичного обслуговування населення. Мешканцям громади дуже не вистачає стаціонарного відділення лікарні. Наразі ми ведемо перемовини з головним лікарем ЦРЛ щодо можливості функціонування хоча б десяти ліжко-місць на базі віддаленого терапевтичного відділення, так як це було раніше. Також ми продовжимо реалізацію туристичних проектів. Сьогодні ми продовжуємо ремонт приміщення майбутнього центру туризму, який розпочався за попереднього скликання. Тут заплановано облаштування хостелу на чотири місця, а також створення трьох робочих місць спеціалістів з розвитку туризму. У планах – розроблення водних, пішохідних і транспортних маршрутів для туристів. Все це та багато іншого буде реалізовано в рамках інвестиційного проекту, у партнерстві з програмою «DOBRE». Взагалі, задля повноцінного розвитку громади, потрібно приділяти увагу різним сферам життєдіяльності.

Відео-запис розмови з сільським головою ви можете переглянути нижче

Спілкувалася Наталя Свирида, газета “Придніпровська зірка”

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info