30.5 C
Kherson
Субота, 22 Червня, 2024

Останні новини

Хто з вимушених переселенців повинен буде повернути державі кошти?

З моменту повернення переселенців додому всі виплати, отримані ними як ВПО, вважатимуться незаконними. Тож тим, хто покине тимчасове місце проживання без попереднього звернення до соцслужб, доведеться повернути державі кошти.

У разі свого переїзду на нове місце проживання внутрішньо переміщені особи повинні повідомити про це орган соцзахисту не пізніше 10 днів з моменту прибуття. Якщо ж вони їдуть на своє постійне місце проживання, ВПО повинні повідомити про це орган соцзахисту в тому місці, де їм видано довідку ВПО. Зробити це необхідно не пізніше ніж за три дні до від’їзду.

Позбавити статусу ВПО і відповідних виплат можуть у наступних випадках:

  • якщо переселенець сам подав заяву про відмову від статусу ВПО;
  • якщо він повернувся на постійне місце проживання;
  • якщо він виїжджає на постійне місце проживання за кордон;
  • якщо він скоїв кримінальний злочин;
  • якщо виявлено факт недостовірної інформації про його місце перебування.

У разі виявлення відповідних порушень усі незаконно сплачені кошти доведеться повернути державі. Причому якщо переселенець не захоче зробити це добровільно, гроші стягнуть через суд.

Для тих, хто думає, що може приховати факт виїзду є погана новина: вас можна виявити як за геолокацією, так і за останніми операціями із банківською карткою.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info