Хто допомагає мешканцям Херсонщини ремонтувати пошкоджені війною оселі

0
197

Мешканці звільнених громад Херсонщини щодня потерпають від ворожих обстрілів. Російська агресія призводить до руйнації цивільної інфраструктури та численних жертв серед мирного населення області.

До кого можна звернутися за допомогою у ремонті пошкодженого житла?

Відповідь на це питання нашому виданню дали представники благодійних організацій, місцевої влади та приватних фірм.

Одними з перших на допомогу постраждалим приходять волонтери “Проліска Херсон”. Зазвичай, представники організації приїжджають до людей через декілька годин після обстрілу. Волонтери безкоштовно доставляють власникам пошкодженого житла плівку, брезент та OSB-плити.

Також свої послуги безплатно надає відома волонтерська організація Insulate Ukraine. Волонтери замінюють пошкоджені вікна на ті, що не б’ються та утримують тепло у помешканнях, з використанням переробленого пластику. Для замовлення вікон можна написати в особисті повідомлення @volonterKherson2023, зателефонувати на номер 0992602046 (Катерина) або звернутися через месенджери.

Крім того, матеріали для експрес-ремонту будинків можна отримати у місцевій військовій адміністрації. Для цього необхідно звернутися до СВА та написати відповідну заяву.

Послуги з ремонту пошкодженого житла надають і приватні компанії. Зокрема, щоб забити вікно OSB-плитою необхідно буде заплатити майстрам від 800 до 1200 грн. Ціна залежить від площі вікна та відстані до населеного пункту з Херсона, де, переважно, знаходяться подібні компанії.
Будівельник Георгій із Херсона говорить, що їхні спеціалісти працюють частіше у місті, проте є замовлення і з Чорнобаївської та Білозерської громад.

“Ми зашиваємо вибиті обстрілами вікна за один день. Працюємо як всередині будинку, так і ззовні. Досвід у нас великий, вже з початку російських атак на Херсон, десь з листопада 2022 року, робимо подібні ремонти.
У Херсоні після обстрілів жителям допомагають з пошкодженими вікнами ХОКАРС, ДСНС, волонтери приїжджають з матеріалами. Але їх на всіх не вистачає. А ми робимо більш ґрунтовний ремонт будь-якої складності, попри небезпеку”, – говорить будівельник. (звернутися за послугами можна за тел.0508782138)

Будівельник Сергій працює у цьому бізнесі з 2005 року, має власну кваліфіковану бригаду.

“Ми теж виїжджаємо з Херсона на замовлення по області, але тоді буде дорожче коштувати, бо ж дорога, пальне. Працюємо навіть у Кіндійці та Антонівці, які дуже сильно обстрілюють, бо людям треба десь жити.
Часто доводиться переробляти роботу після експрес-ремонтів, адже вітер, дощ – і неправильно вкладений брезент та плівка не врятують ситуацію” , – ділиться будівельник. (Звернутися за послугами можна за тел. 0953129849)

За словами власників пошкоджених осель, першими на допомогу їм прийшли рідні, друзі та сусіди, а з матеріалами для ремонту допомогли благодійники та місцева влада. Проте йдеться про тимчасовий ремонт будинків, більша частина з яких потребує капітального…

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь