Чт, 24 Кві 25
18.9°C

Хліб у прифронтовому Херсоні: які ціни

Олена Бджола 04 Квітня, 2025

Для жителів Херсонщини, як і для всіх українців, хліб є святим і обов’язковою частиною як повсякденного, так і святкового столу. На початку окупації, коли з полиць магазинів зникли хлібобулочні вироби, це стало справжнім шоком для людей.

Але, на щастя, бізнес швидко вийшов з ситуації, почалися продажі у маленьких пекарнях, адже хліб справді “всьому голова”.

Яка ситуація наразі склалася з цим питанням у прифронтовому Херсоні – розповіла нашому виданню пані Наталя.

“Хліба у продається багато і різноманітного, але є один нюанс – його, в основному, привозять. Наскільки я знаю, місцеві хлібозаводи не працюють, з різних причин, одна з яких – безпекова ситуація. Але хліб везуть з Миколаєва та Одеси, навіть з Києва, бачила у супермаркетах”.

До речі, стало відомо, що 4 квітня відбудеться перший аукціон із продажу майна “Херсонського хлібокомбінату”, який у 2024 році визнали банкрутом. Стартова ціна – 20,9 млн гривень.
До лоту входять: виробничі та адміністративні приміщення; склади, гаражі, котельня; хлібопекарські лінії, холодильне обладнання та навіть комп’ютерна техніка. Переможець аукціону отримає не тільки активи, а й завдання – самостійно демонтувати та транспортувати придбане майно.
Тож нішу справжніх гігантів хлібопекарської справи зайняли у Херсоні виробники з інших міст.

За словами пані Наталі, миколаївські виробники хліба, до прикладу, пекарня “Рум’яний хліб”, має у Херсоні свої фірмові крамнички, де продаються випечені у Миколаєві паляниці, пиріжки, тістечка.

“Так, уранці все свіженьке привозять з Миколаєва. Ціни такі:
– батон – 17 грн; трикутник житній – 24 грн; “Маківка” – 16грн; біг-тост – 25 грн; “Український” – 28 грн; “Кирпич” – 20,5 грн, за акцією може коштувати і 16 грн; “Фінський” – 31,5 грн; “Київський” – 25 грн; “Рум’яний” – 39 грн; “Гірчичний” – 26,5 гривень. Часто на різні види хліба та тістечок бувають акції. Наприклад, “кірпічик” та хліб “Козацький” (550 г) можуть коштувати 16 грн, батон “Нарізний” (450 г) – 17 грн. батон “Інгульський” – 11 грн., тістечко заварне – 18 грн. А от хліб “Потьомкінський” щось не продають, можливо, людей не приваблює назва”.

Сама пані Наталя любить миколаївський лаваш. У Херсоні, до речі, продається багато різновидів, які випікають у місті, також є доставка з Миколаєва та Одеси. Лаваш, випечений у Херсоні, коштує 30 грн, а от з Одеси привозять – за 29 грн.


Також херсонка розповіла, що багато її колежанок  випікають хліб вдома в хлібопічках та пригощають одна одну. Звісно, що домашні вироби – неперевершені за смаком.

“Мені казали, що десь на зупинках працюють пекарні, але я не бачила особисто, можливо, просто в моєму районі їх немає”.

До слова, у соцмережах активно і креативно просуває свій бренд “перша пекарня твого міста”, яка має чотири локації – на ХБК (2), Шуменському, Таврійському. Ці пекарні славляться широким асортиментом хлібобулочних виробів за прийнятними цінами, роблять і гамбургери, і піцу, і багато іншої смакоти.

Важливо, що у пекарні є доставка, про яку херсонці знімають відео з фірмовим гумором південного міста.

Хліб, звісно, тут випікають теж. Це три види багетів (від 18 до 29 грн), батон (23 грн), сухарі та сухарики (по 10 грн 100 г), хліб кукурудзяний (25 грн), хліб гарбузовий (25 грн), “Ромашка” за 20 гривень. І навіть такий екзотичний вид хліба як “Юліна коса батон” – 39 грн. Із новинок – багет з сиром і травами за 33 гривень.

Тож, як кажуть справжні українці, –  “Буде хліб – буде і до хліба!”. А прифронтовий Херсон має неймовірно смачні батони і багети, пиріжки і лаваші, піци і тістечка! І фантастичний оптимізм, попри війну і обстріли.

Олена Бджола

Статті автора