
Херсонська колаборантка Олена Шелестенко отримала 12 років ув’язнення
У Херсоні відбувся заочний суд над колишньою місцевою “журналісткою” Оленою Шелестенко. Жінку звинуватили у колабораціонізмі і виправдовуванні російської агресії та присудили 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Про це повідомило видання «МОСТ», посилаючись на Єдиний державний реєстр судових рішень.
Олена Шелестенко пішла на співпрацю з ворогом у червні 2022 року. Жінка обійняла посаду «заступниці завідувача кафедри журналістики та медіакомунікацій ХДУ».
Фігурантка на Facebook-сторінці виставляла інтерв’ю з Тетяною Томіліною, псевдоректоркою ХДУ.
Шелестенко також брала участь у журналістському форумі «Вся Россия» та писала у соцмережах про «гуманітарну місію» партії «Єдина Росія» на окупованій Херсонщині.
У вересні 2022 року Шелестенко вступила до Спілки журналістів РФ. Наразі вона є «співробітницею Херсонського художнього музею» – установи, зареєстрованої у Росії.
Також на сайті російського інформаційного агентства “Башінформ” з’явились матеріали зрадниці, у яких вона підтримувала дії Росії.
Шелестенко інкримінували ч. 6 ст. 111-1 КК України та ч. 3 ст. 436-2 КК України – колабораційна діяльність та виправдовування збройної агресії РФ проти України. Вона отримала 12 років ув’язнення заочно, її майно теж конфіскують.
Чоловіка зрадниці, Геннадія Шелестенко, у 2024 році судили за колабораціонізм заочно. Вирок – 10 років ув’язнення.
- 42-річного окупаційного поліцейського з Чорнобаївки засудили до 15 років позбавлення волі. Чоловік підшукував кадри для псевдооргану, стежив за громадським порядком у Дніпровському районі Херсона. Також у нього конфіскують майно.
- 15 років у в’язниці проведе агент «Вагнера» з Херсонщини, що коректував наслідки російських атак та передавав інформацію про локації ЗСУ. Раніше фігуранта судили за дезертирство і бойові дії проти ЗСУ. Чоловік відбув 7 років у Дар’ївській виправній колонії № 10.
- 10 років ув’язнення присудили гауляйтеру Інгульця. У серпні 2022 року чоловік наказував відкрити місцевий заклад освіти, згодом розпочав конфлікт та разом з окупантами побив сторожа. Зрадник доєднався і до організації псевдореферендуму у селі.