Херсонщина під загрозою: мазут з потонулих російських танкерів вже дістався Криму
15 грудня у Керченській затоці під час шторму сталась аварія – затонули два російські танкери «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239». У Чорне море потрапив мазут – майже половина від загальної кількості вантажу, 9 тисяч тонн. Шкідлива речовина вже дісталась Керчі у тимчасово окупованому Криму, тож Херсонщина теж знаходиться у зоні ризику забруднення.
Про це повідомив Центр журналістських розслідувань.
Через шторм російські танкери, яким було більш ніж пів століття, розламались навпіл. Схожа катастрофа відбулась у Керченській протоці у 2007 році, коли у Чорне море вилилось 1,5 тисячі тонн мазуту та 7 тисяч тонн сірки. Однак масштаби теперішньої аварії значніші.
У першу чергу від виливу мазуту постраждало російське місто Анапа у Краснодарському краї. Волонтери та місцеві мешканці складали пісок з мазутом у мішки, які служби довго не вивозили. Внаслідок цього мазут знову витікав у море. Жителі міста навіть записали звернення по допомогу до нелегітимного російського президента Путіна.
Лише на другий тиждень після аварії в Анапі почали відкачувати мазут спеціальним судном. Однак поки що вдалось очистити всього лише 1% мазутних плям.
У Керчі та на пляжах Ленінського району Криму пісок з мазутом так само завантажують у мішки. Постраждалих птахів, яким вдалось дістатись узбережжя, на реабілітацію відправляють у парк «Тайган». Загалом від аварії загинули сотні птахів та десятки дельфінів-азовок.
Навесні внаслідок штормів та прогріву води мазут може розподілитися по усій площі Чорного та Азовського морів. Наразі речовина рухається у північно-західному напрямку і скоро може дістатись південного узбережжя Криму.
У РФ екологічна катастрофа отримала статус надзвичайної на федеральному рівні. Туристичний сезон теж опинився під загрозою. В Анапі скасовано 90% бронювань готелів та ресторанів. У Криму туристи так само відмовляються від проведення новорічних свят на півострові.
- Армія РФ знову планує наступ на півдні України. На Херсонщині наступальною операцією керуватиме командувач повітряно-десантних військ Росії Михайло Теплинський. На Запоріжжі ворог може вдарити по району П’ятихаток та Гуляйполя.
- На Херсонщині від вибухонебезпечних предметів очищено 423 тисяч га території. Це 3900 км обстежених доріг, 2200 км ліній електропередач, 150 км газопроводів. Розмінувати залишається близько 260 тисяч гектарів.
- У випадку загострення ситуації з обстрілами у Херсонській області обласна влада має плани евакуації. Вони погоджені з військовим командуванням та іншими правоохоронними структурами. Зараз евакуація продовжується з 50 населених пунктів.