Пн, 20 Січ 25
4°C

Хаб Дар’ївської громади адаптує ВПО до життя на новому місці

Олена Бджола 23 Грудня, 2024

Після переїзду до Дар’ївської громади з постійно обстрілюваного села сестри Олександра та Марія почали відвідувати сільський хаб. Заклад допоміг дівчатам знайти нових друзів, займатись улюбленими хобі та адаптуватись до нового місця проживання.

Про це повідомив Громадський вісник Херсонщини.

Фото: “Громадський вісник Херсонщини”

Постійні російські атаки зруйнували будинок родини – мами Тетяни, бабусі та дідуся, старшої дочки Марії та молодшої Олександри. Сім’ю переселили у невелику оселю, в якій майже не було меблів. Свої речі, окрім одягу, вони теж не мали змоги вивезти.

Фото: “Громадський вісник Херсонщини”

Кейс-менеджерка та соціальна працівниця хабу Надія допомогла сім’ї отримати дитячі меблі, в яких сестри тепер можуть зберігати особисті речі. Мамі Тетяні у хабі надали консультації з питань оформлення статусу ВПО, обліку у центрі зайнятості тощо.

Фото: “Громадський вісник Херсонщини”

Сестри спочатку ходили лише на індивідуальні заняття у закладі, однак згодом почали відвідувати і групові.

«Поступово самі діти, постійні відвідувачі хабу, разом з фахівцями допомогли Олександрі та Марії адаптуватися до нового місця, нових умов та нових друзів. Кожного дня в хабі дівчатка отримували емоції, поступово змінюючи своє ставлення та виходячи зі звичної зони комфорту. Різниця, як небо і земля», – розказала кейс-менеджерка.

Марія відвідує онлайн-школу, а у центрі займається творчими заняттями з малювання. Олександра теж любить малювати, читає казки, робить фотографії друзів, яких вже знайшла у хабі.

Фото: “Громадський вісник Херсонщини”

Також тут проходять заняття для дорослих – наприклад, воркшопи з правильного дихання. Кожного тижня працівники хабу проводять і тематичні заходи. Нещодавно діти взяли участь у творчих конкурсах та дискотеці до Дня Святого Миколая.

“Моя Саша кожного дня просто біжить до хабу, обидві дочки стали і з нами вдома більше спілкуватись, ділитися власними враженнями. Хаб також допомагає дітям краще навчатися в школі. Але дуже хочеться, щоб закінчилася війна, щоб ми всі повернулися додому, бо дуже важко. Моїм батькам по 70 років і вони хочуть додому, в рідне село, де ми прожили все життя”, – поділилась своїми переживаннями Тетяна.

Олена Бджола

Статті автора