Грошова допомога для українців: як не потрапити на гачок шахраїв

0
143

Зараз у багатьох соціальних мережах можна побачити повідомлення щодо надання грошової допомоги для українців. Однак багато з них, пов’язані з діями шахраїв, які просто виманюють ваші кошти.
Кореспонденти видання “Факти” нагадують, що в Україні переселенці можуть отримати державну допомогу (2 тисячі гривень для дорослих і 3 тисячі гривень для дітей та осіб з інвалідністю), виплати від Червоного Хреста (2 500 гривень на місяць), виплати від Юнісеф. Спільно (2220 гривень).

Також діють інші програми підтримки для ВПО:  Всесвітня продовольча програма ООН (2200 гривень), Норвезька рада у справах біженців NRC (2220 гривень на людину), Естонська рада у справах біженців (2220 гривень у місяць).

Найчастіше на виплати можуть розраховувати мешканці Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської, Харківської, Сумської, Чернігівської, Київської, Миколаївської, Дніпропетровської, Полтавської, Черкаської та Кіровоградської областей. Також деколи враховуються критерії вразливості – втрата годувальника, руйнування житла, інвалідність та інші.
У соцмережах користувачів закликають виконати певні дії, щоб отримати допомогу. Наприклад, спочатку підписатися на сторінку, а потім людям обіцяють надіслати заявку для реєстрації. Однак зазвичай це лише спосіб набрати більше підписників на сторінці.
Деякі шахраї навіть можуть вкрасти чужі кошти. Коли людина переходить по їхнім посиланням, вони отримують дані її картки або номер телефону. Таким шахрайським шляхом і знімають гроші з рахунку.
Необхідно слідкувати за тим, на які посилання у соціальних мережах ви натискаєте та які заявки заповнюєте. Подавати заявку на виплату грошової допомоги варто тільки на сайтах офіційних міжнародних представництв.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь