Громадські активісти закликають Білозерську СВА врятувати агрофірму радгосп “Білозерський”

0
322

Громадська діячка з ГО “Трансформація” Альона Зелінська закликає представників Білозерської СВА вжити дієвих заходів, аби запобігти банкрутству найбільшого  агропідприємства в громаді.

Відповідну справу наразі розглядає Одеський господарський суд.

“Господарський суд Одеської області 25.10.2023 року відкрив провадження у справі про банкрутство  КП Агрофірми радгоспу “Білозерський”. Призначено розпорядником майна у справі арбітражного керуючого Глуховського О.Ю. та 24.01.2024 року о 14.00 наступне судове засідання”, – пише Альона Зелінська на своїй сторінці у Фейсбуці.

Підставою для відкриття справи про банкрутство є рішення суду по справі 522/2056/23 від 10.03.2023 року щодо стягнення боргу з агрофірми радгоспу “Білозерський” у сумі 9 080 950, 51 грн, з яких 5646347,16 грн – вартість майна переданого на відповідальне безоплатне зберігання, 1874587, 25 грн – неустойка станом на 20.01.23 р., 154075,66 – 3% річних,  1405940,44 грн – індекс інфляції.

За роз’яснення ситуації наша редакція звернулася до Білозерської СВА.

“Рішення по справі про банкрутство було прийнято Приморським районним судом міста Одесса ще 10 березня 2023 року, але про це Білозерській селищній раді стало відомо лише у листопаді 2023 року з надісланого на нашу адресу рішення вже про призначення арбітражного керуючого. Після того як у листопаді було виявлено факт порушення справи про банкрутство, Білозерська селищна рада звернулася до КП “Агрофірма “Радгосп “Білозерський” за роз’ясненнями та до Херсонської обласної прокуратури з проханнями надати правову оцінку цьому факту. Наразі триває подальше з’ясування цього питання”, – йдеться у відповіді на запит.

Представники громадської організації “Трансформація” та члени територіальної громади звернулися до начальника Білозерської військової адміністрації із закликом звернутися від імені селищної ради до суду з проханням призупинити розгляд справи про банкрутство комунального підприємства агрофірми радгоспу “Білозерський” до завершення бойових дій, оскільки підприємство знаходиться фактично на лінії вогню, що унеможливлює виконання Кодексу України з процедур банкрутства.

Крім того, активісти наполягають на відстороненні від посади директора агрофірми та наголошують, що необхідно завершити процес розпаювання земель підприємства, яке є комунальною власністю Білозерської селищної ради, та реалізувати право працівників на приватизацію земельних ділянок.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь