27.3 C
Kherson
П’ятниця, 21 Червня, 2024

Останні новини

Громада – це сила!

В Дар’ївці за останні 5 років народилося більше 40 дітей. Питання “Куди сходити на прогулянку з дитиною” дуже часто стало лунати в нашому селі. Ця проблема турбує і активних учасників життя села.

В планах громади села Дар’ївка давно була ідея побудувати Будинок культури та спорту, дитячий майданчик та створити паркову зони для відпочинку населення.  За втілення ідеї з інтузіазмом взявся депутат сільської ради Тишко Геннадій Анатолійович, чому вирішив взятися за роботу пояснює так: «Дар’ївка – прогресивне село, і дуже соромно, що в нас немає місця де відпочити молоді, вагітним жінкам, дітям. Я знаю, що ми втілимо нашу мрію в життя!»

Місце обрали відразу – колишній дитячий садок. В Дар’ївці більше немає місця з такою гарною природою, такою кількістю декоративних дерев та виходом на берег річки Інгулець, води якої омивають село.

Розпочати вирішили з прибирання території навколо розвалин садочку. З самого ранку активісти з всього села почали прибувати до місця призначення, до обіду нас було вже більше 40 чоловік!  Робота знайшлася для всіх, і навіть для найменших. Представники сильної статі взялися за найтяжчу роботу – обрізання та формування дерев, прибирання каміння, розчистку асфальтованої дороги. В цей час жінки і дівчата білили та підводили дерева, збирали сміття.

Особливу увагу приділили відбору дерев для парку. Із суцільного чагарнику треба було обрати найсильніших  представників, сформувати їх крону, облаштувати ландшафт майбутнього місця відпочинку.  Хотілося б звернути увагу на те, що при нормальних умовах дерева досягають потрібного розміру за 7-13 років! А саме тут ми маємо вже майже сформований парк.

Спільна праця об’єднує людей, і дуже приємно, що на наш заклик відгукнулося чимало людей, серед яких – шкільні викладачі, депутати сільської ради, приватні підприємці, діти, підлітки і жителі села, які проявляють активну громадську позицію.

Після трьох годин роботи до нас завітала сільський голова Чорноус Валентина Володимирівна. Разом з Малєвіч Юлією, депутатом сільської ради,  вони прогулялись територією майбутнього парку, і Юлія розповіла Валентині Володимирівні  наші плани. Голова підтримала нас і пораділа за наші спільні успіхи та запропонувала свої ідеї.

Після чотирьох годин роботи організатори влашутвали обід, щоб кожен мав змогу відпочити та смачно перекусити.

Трохи відпочивши та набравшись сил ми продовжили далі. Після обіду приїхав екскаватор, який викорчував пні старих дерев та чагарників на території майбутнього дитячого майданчика. Громада планує залучити депутата Путілова Андрія, який в рамках свого проекту, до 24 серпня (Дня Незалежності України), посприяє побудові майданчику.

Закінчивши заплановану на сьогодні роботу, всі присутні сіли за «стіл» дружби, поділились враженнями за день, скуштували смачної юшки та варених раків.

Сказати, що нам вдалося багато – це нічого не сказати! Колосальний обсяг роботи, гарні емоції, згуртування народу – ось чого ми досягли. Адже в сучасний час вся сила зосереджена в руках народу, і ми робимо своє майбутнє! Такі заходи планується проводити щосуботи. Для досягнення нашої мети ми працюємо і знаємо, що в нас все вийде.

Сьогодні я впевнився, що громада – це сила!

 

ЩОГОЛЬ Данило, президент учнівського самоврядування Дар’ївської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Андрія Шульги

 

ДОВІДКОВО:

Це перший матеріал, який надійшов на конкурс журналістських робіт, який проводить ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» в рамках проекту “Сільська рада онлайн” в партнерстві з порталом «Білозерка Інфо» та газетою «Придніпровська зірка» за підтримки чеської неурядової організації NESEHNUTI в рамках Програми трансформаційної співпраці Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info