Головний зрадник Херсонщини відверто бреше про примусове виселення жителів прибережних сіл Білозерщини

0
279

Окупаційний голова захопленої Росією лівобережної Херсонщини Володимир Сальдо 18 березня заявив, що ЗСУ виганяють із будинків мешканців Білозерської громади.
Про це повідомило видання Вгору.

Сальдо нафантазував, що з сіл Кізомис, Гончарне, Ромашкове, Велетенське примусово виселяють місцевих, щоб облаштувати там бойові позиції української армії.
Очільник Білозерської СВА Ігор Острівний запевняє, що влада лише вмовляє людей евакуюватися з прибережних сіл через постійні російські обстріли з артилерії та дронові атаки.

“Не хочуть люди покидати свої домівки. Мало того, вийшли, почали обробляти городи. Своє хазяйство не хочуть залишати. Це повна дурня [про слова Сальда]. Ніхто людей звідти не виселяє. Я ж кажу, просили їх, щоб вони виїхали, щоб себе просто убезпечили”, – говорить начальник СВА.

За словами Острівного, до повномасштабного вторгнення Росії в Україну у Кізомисі жили близько 1800 людей, зараз – 200; у Велетенському – близько 20% від колишніх 1500 мешканців.
Староста Кізомиського старостату Світлана Письменна підтвердила, що слова Сальда – брехня:

“Прибережні села Кізомис, Велетенське і Берегове щодня обстрілюються саме російськими військовими, відбуваються руйнування. Так, наприклад, 20 березня зафіксовані нові пошкодження, вороги двічі обстріляли село Кізомис із “Градів”, десь опівночі й рано-вранці”.

Начальник управління внутрішньої та інформаційної політики Херсонської ОВА Олександр Толоконніков розповів, що евакуйовувати людей силою владі не можна. Однак з моменту оголошення рішення влади про примусову евакуацію дітей із прибережних зон з Херсонщини вивезли понад 1500 неповнолітніх із 34 населених пунктів.
Також Сальдо стверджує, що в Чорнобаївці та найближчих населених пунктах ЗСУ обстрілюють покинуті будинки з артилерії, щоб змусити людей до евакуації.
Жителі Чорнобаївки заперечують цей факт:

“Думаю, російські окупанти спеціально розповсюджують таку інформацію для тих людей, хто не має можливості це перевірити”.

Насправді ж саме армія РФ  вкриває вогнем Чорнобаївку. За інформацією Херсонської ОВА, один із останніх обстрілів стався 10 березня 2024 року.
Окупаційний голова Херсонщини Володимир Сальдо днями знову заявив, що місцевих виганяють із власних домівок. Цього разу нібито з сіл Новокаїри, Качкарівка та Республіканець Бериславського району.
Зрадник поширює фейки задля дискредитації ЗСУ та налаштування населення на окупованій Херсонщині проти української армії. Насправді ж російські військові щодня обстрілюють правобережжя Херсонщини, вбиваючи місцевих жителів. А Сальдо подібними заявами виправдовує вбивства окупантами цивільних українців.
За лютий 2024 року російська армія 490 разів обстріляла населені пункти Херсонської громади. У лютому 26 місцевих жителів отримали поранення, а семеро загинули.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь