29.3 C
Kherson
Четвер, 28 Вересня, 2023

Останні новини

Голові “виборчої комісії” зі Станіслава оголосили про підозру у держзраді

Служба безпеки України повідомила про підозру мешканці Станіславу Оксані Іванко. В період окупації громади, під час проведення псевдореферендуму жінка очолювала місцеву «виборчу комісію».
Про це йдеться у повідомленні про підозру, опублікованому на сайті Офісу Генерального прокурора.

 Білозерка.info
Як розповідає Станіславський сільський голова Іван Самойленко, в середині серпня 2022 року Іванко прийшла до сільської ради і заявила, що окупаційна влада надала їй повноваження в організації референдуму щодо приєднання Херсонщини до рф. Також жінка повідомила про намір працювати у приміщенні сільської ради та попросила ключі від будівлі.
Очільник громади відмовив їй, проте колаборантку це не зупинило. 16 серпня зрадники зірвали замок та зайшли до приміщення сільради, а також вивісили на адмінбудівлі російський триколор. З тих пір Іван Самойленко не мав доступу до сільради.
Як з’ясували правоохоронці, Іванко добровільно пішла на співпрацю з окупантами, стала головою «виборчої комісії» та отримувала за це гроші. В організації псевдореферендуму їй допомагав односелець Максим Абрамович, який також отримав підозру у держраді та знаходиться сьогодні під домашнім арештом.
До повноважень Оксани Іванко входили організація роботи “вибор”, внесення пропозицій з питань, що віднесені до “повноважень” т. зв. “ДВК”, ознайомлення з документами “ДВК”, організація обходу жителів Станіслава у дні “референдуму”, надання членам “ДВК” так званих “бюлетенів”, набір членів до комісії, забезпечення обліку учасників “референдуму” за спеціальним “списком”.
Після проведення російського “референдуму” Іванко відвезла заповнені “бюлетені” до так званої “ТВК” в окупованій Білозерці.
За фактом незаконних дій Оксани Іванко триває досудове розслідування.
Окрім голови «виборчої комісії» сьогодні правоохоронці перевіряють ще 16 мешканців Станіславської громади, котрі йшли на контакт з ворогом. Йдеться не лише про участь в організації псевдореферендуму, а й пригощання домашніми стравами російських військових…
Оксана Іванко добре відома у Станіславі. Жінка працювала вчителем у сільській школі, місцевому будинку культури та музичній школі. 8 листопада підозрювана виїхала за межі громади на тимчасово окуповану територію Херсонщини. Точне місце перебування підозрюваної наразі невідоме.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info