8 C
Kherson
Вівторок, 28 Листопада, 2023

Останні новини

Голові окупаційної адміністрації Білозерки загрожує довічне ув’язнення

СБУ завершила розслідування щодо колаборантки з Білозерки, яка очолила окупаційну адміністрацію селища. Ірині Козльонковій загрожує до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

Про це свідчать відповідні документи на сайті Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, підозрювана під час окупації російськими військами території Херсонщини перейшла на бік ворога та обійняла посаду «голови Білозерської військово-цивільної адміністрації».
На псевдопосаді жінка вживала заходів для утвердження окупаційної влади, проводила збори населення під час яких схиляла місцевих до співпраці з окупаційною владою. Також вона примушувала приватних підприємців перереєстровуватися за російським законодавством, погрожуючи «націоналізувати» їх майно у разі незгоди.

Ірина Козльонкова має багатий політичний досвід, пов’язаний із “Партією регіонів” та її прибічниками. У період президентства Віктора Януковича, жінка обіймала посаду начальника відділу освіти, молоді та спорту Білозерської райдержадміністрації.

У 2015 році балотувалася до Херсонської обласної ради від політичної партії «Опозиційний блок». До цього вона була зареєстрована керівником територіального підрозділу цієї політсили в Білозерському районі.
Крім того, Козльонкова причетна до діяльності громадської організації “Національна платформа “Жінки за мир”, яка напряму пов’язана з Наталією Королевською. Саме Козльонкова очолила відокремлений підрозділ організації у Білозерському районі. До речі, “Група Наталії Королевської” – це подружжя Наталії Королевської та Юрія Солода. Основними сферами діяльності компаній є добування вугілля, металургія та харчова промисловість. Брат Королевської – Костянтин володіє декількома агрокомпаніями в окупованому Криму.

Також жінка була депутатом від опозиційної партії у Білозерській районній раді. На останніх місцевих виборах восени 2020 року Козльонкова балотувалася на посаду Білозерського селищного голови від партії «Блок Володимира Сальдо».
Вибори Козльонкова програла, але набрала достатню кількість голосів, щоб стати депутатом Білозерської селищної ради. До повномасштабного вторгнення росії підозрювана очолювала відділ освіти, культури, молоді та спорту селищної ради.

Ірині Козльонковій загрожує до 15 років в’язниці або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info