Герої Бузкового парку: спогади про подвиг наших мужніх земляків
1 березня Україна та світ вшановують пам’ять Героїв Бузкового парку, які вступили у нерівний бій з окупантами за суверенітет та незалежність України, захищаючи Херсон.
Давайте пригадаємо непересічні історії життя та подвиги наших земляків, про які писало “Білозерка. Інфо”.

“Якщо загину, то хоча б принесу користь своїй країні” – історія про полеглого Героя з Надеждівки Сергія Колесніченка. Сергієві Колесніченку із Надеждівки назавжди лишиться 38. Мужній військовослужбовець ЗСУ загинув при звільненні Кліщіївки на Донеччині у серпні 2023-го. Проте почався його військовий шлях з Бузкового парку у Херсоні наприкінці лютого – на початку березня 2022 року.

Олександр Козак: “Мрію про створення сучасного відділення реабілітації у Білозерській лікарні”. Білозерчанин Олександр Козак – один із тих, хто стояв під дверима військкомату вже 25 лютого 2022 року. Учасник АТО та фізичний терапевт, який на той час працював у Білозерській лікарні, розумів, що має бути тут і зараз. У складі тероборони Херсона Олександр зупиняв ворога у Бузковому парку. Кожен клаптик землі там нагадує йому про побратимів, які віддали своє життя за рідну землю.

Юрій Полов’юк: “справжній майстер”, що загинув як Герой. 1 березня 2022 року місцеві тероборонці вступили у нерівний бій з окупантами у Херсоні. Ворог йшов на місто колонами. Важку бронетехніку захисники намагалися зупинити з автоматами у руках, коктейлями молотова і безмежною мужністю, на яку були здатні прості хлопці. У Бузковому парку загинуло щонайменше 13 захисників Херсона. Серед них і Юрій Полов’юк, якому назавжди залишилося 35.

Понад усе любив свою родину та Україну – історія Героя Бузкового парку з Надіївки Петра Панчука. 1 березня 2022 року Україна та весь світ дізналися про подвиг героїв Бузкового парку в Херсоні. Тоді звичайні чоловіки з територіальної оборони Білозерщини проявили надзвичайну мужність у захисті своєї землі від російських окупантів. На жаль, багато із відважних захисників полягли у нерівному бою з жорстоким ворогом. Проте пам’ять про героїв Бузкового парку назавжди залишиться у серцях вдячних українців. Серед тих, хто віддав життя за рідну землю – 58-річний Петро Васильович Панчук із Надіївки.

Понад усе любив свій рідний край: історія Героя Бузкового парку Володимира Вдовиченка. В історію героїчного спротиву українців російським загарбникам обов’язково увійдуть імена учасників тероборони Херсонщини. Серед них – Володимир Васильович Вдовиченко із Зорівки, який загинув 1 березня 2022 році у Бузковому парку.

“Хто захистить Україну, якщо не я?” – історія Героя Бузкового парку з Надіївки Миколи Гончара. Серед мужніх оборонців Херсона у Бузковому парку був і 55-річний Микола Анатолійович Гончар. Більша частина його життя була пов’язана з Надіївкою. 24 лютого 2022 року Микола одразу пішов до воєнкомату. Невдовзі хлопці поїхали захищати Херсон.

Дружина загиблого Героя Бузкового парку Олександра Непомнящого з Чорнобаївки: “Я не можу прикріпити жалобну стрічку на його портрет”. Олександр Миколайович Непомнящий, сержант 124 окремої територіальної оборони 194 окремого батальйону героїчно загинув у Бузковому парку 1 березня 2022 року під час оборони Херсона. Про яскраве життя, яке обірвала війна, героїзм бути серед перших захисників міста та нестерпну втрату, яку досі не може прийняти, розповідає дружина Олександра Вікторія Непомняща.

Героя Бузкового парку Андрія Щоголєва з Надіївки посмертно нагородили орденом. Із нагоди Дня Незалежності Президент України Володимир Зеленський посмертно нагородив 24 серпня 2024 року сержанта Андрія Щоголєва з Надіївки орденом “За мужність” ІІІ ступеня. Майбутній Герой Бузкового парку за походженням був росіянином, разом із батьками переїхав до тодішньої Надеждівки у 1975 році. Незважаючи на своє походження, Андрій був справжнім патріотом України. Коли Росія напала на Україну у 2014 році, воював в АТО. Має державні нагороди: посвідчення учасника АТО, нагороду “За участь в антитерористичній операції” та інші нагороди”.

Рідні тероборонівців – у пошуках справедливості. 1 березня 2022 року – чорна сторінка в історії Херсонщини. Саме в цей день сталася трагедія у Бузковому парку в Херсоні, де загинули наші тероборонівці. Серед тих, хто віддав своє життя, ставши на захист міста був Володимир Осінній із Білозерки. Про події того трагічного дня, мужність чоловіка та пошук справедливості нам розповіла дружина загиблого героя Ольга.
Вічна пам’ять і слава Героям Бузкового парку!