ФСБ-шник, який допитував полонених у Білозерській громаді, отримав підозру

0
417

Поліція підозрює працівника ФСБ, який влаштовував допити полонених у Білозерській ТГ, у порушенні законів та звичаїв війни та жорстокому поводженню з цивільним населенням. Чоловіку повідомили про підозру у ч.2 ст.28 ч.1 ст.438 КК України заочно.

Про це повідомляє видання “МОСТ“.

Фігуранта цього кримінального провадження звуть Ян Заневський. У приміщенні Білозерського районного суду він проводив допит жінки, яку 13 вересня 2022 року російські військові незаконно полонили. Її схиляли до роботи на окупантів та змушували зняти відео з недостовірною інформацією про білозерчан.

Проте жінка не погоджувалась співпрацювати з росіянами. Після цього ФСБ-шник почав погрожувати їй зґвалтуванням її дочки та побив полонену гумовим кийком.
На наступний день окупанти продовжували залякувати жінку. Так як вона і далі відмовлялась від співпраці, її перевезли до херсонської катівні, що знаходилась у будівлі обласної поліції. На волю полонену випустили 30 вересня.

Також правоохоронцям відомо про інший випадок допиту цивільного Заневським. 15 вересня російські військові викрали чоловіка. Спочатку він перебував у підвалі Станіславської дитячої музичної школи, а згодом потрапив до Білозерського районного суду.

17 вересня полонений побував на допиті у Заневського. Чоловіка теж схиляли до співпраці, вимагали від нього інформацію про українських військових, погрожували тривалим ув’язненням та розстрілом. Так як від співпраці він відмовився, то його теж побили – ногами, гумовим кийком та електричним струмом.

Через катування, які продовжились і 18 вересня, чоловік був змушений погодитись на співпрацю. 19 вересня його відпустили.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь