16.3 C
Kherson
Середа, 27 Вересня, 2023

Останні новини

Фото та відеозйомка у громадських місцях: кого можна знімати, а кого ні

Закон говорить, що знімати на відео чи фотографувати у громадських місцях можна. Заборонити зйомку не можуть службові, публічні особи або посадові, якщо ви не перешкоджаєте їхній роботі. А от випадкові перехожі (фізичні особи), мають право сказати, що вони не хочуть, аби їх знімали, та вимагати видалити матеріали з їхнім зображенням. І саме так фотограф або оператор повинен зробити. У яких саме нормах законодавства про це йдеться, розповідає юрист Білозерського офісу Мережі правового розвитку В’ячеслав Лях.

До офісу Мережі правового розвитку при ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» звернувся місцевий блогер за отриманням фахової консультації. Розповів, що днями знімав в Білозерці відеоролик, до нього підійшли кілька чоловіків – попросили не знімати та видалити відео. Чоловік поцікавився у юриста центру, чи правомірно це.

Правник офісу В’ячеслав Лях пояснив, що відеофіксація в громадських місцях (площі, вулиці, сквери, вокзали тощо) абсолютно законні. Отримувати окремий дозвіл на проведення фото чи відеозйомки у цих місцях не потрібно.

Також чинне законодавство не забороняє фіксувати дії поліції, суддів, прокурорів. При умові, що ви не заважаєте їхній роботі та не порушуєте права інших громадян.

Але статтею 307 Цивільного кодексу України передбачено, що людей не можна знімати на фото або відео без їхньої згоди на це. Ця норма закону розповсюджується лише на фізичних осіб та не може бути використана щодо службових, посадових або публічних осіб.

Отже, в громадських місцях знімати дозволено. Однак якщо до вас звертається громадянин і просить, аби ви його не знімали, а фото чи відео з ним видалили, ви маєте виконати його вимоги.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info