30.5 C
Kherson
Субота, 22 Червня, 2024

Останні новини

Фестиваль Активних Громадян відбувся в Білозерській, Музиківській та Федорівській громадах

 14-15 вересня 2018р. активні громадяни з різних куточків України завітали до наших громад – Білозерської, Музиківської та Федорівської. Мета експедиції – познайомитися з успішними ініціативами наших активних громадян та поділитися власним досвідом. А ділитися є чим, адже за три роки активні громадяни нашого району на соціальні проекти від Британської Ради в Україні залучили близько 450 тисяч гривень!!!
Як все було, розповідають представники приймаючих громад.

В Білозерці зустрічали гостей представники громдаської організації “Білозерський центр регіонального розвитку”, члени якої є випускниками програми “Активні громадяни” Британської ради”. Загалом в Білозерській громаді реалізовано до десятка проектів. Активні громадяни Елла Петренко (Ella Petrenko), Наталья ЮшкоVyacheslav Lyah, Elena Scherbina, Наталія Яновська та Альона Зелінська (Alena Zelinskaya) розповідали гостям про успіхи та труднощі своїх проектів, провели гостям екскурсію по об”єктах, які змінили активні громадяни. А їх чимало – облаштування зони відпочинку біля джерел в БІлозерці, пляжної зони в Кізомисі, дитячих майданчиків в дитячому садочку №3 та Розливнянському садочку, біля ОСББ “Добродвір”, зони відпочинку в Білозерському науковому ліцеї. Гості відвідали екпозицію “Культура на дотик” у районному музеї. За цікаву інтерактивну екскурсію організатори дякують директору музею Олег Волошин, а за традиційну гостинність та простір для неформального спілкування – районній бібліотеці і особисто Галина Гринчук Людмила Шишкіна. 15 вересня 2018р. була запланована акція з розфарбування бетонної огорожі стадіону “Харчовик”. До речі, програма Active Citizens – British CouncilBritish Council Ukraine фінансово підтримала цю ініціативу і надала 7 тисяч гривень для придбання фарби та матеріалів для виготовлення футбольних воріт для тренування юних спортсменів. Але погода не дала активістам  пофарбувати огорожу . Проте хмарність та невеликий дощик не завадив проведенню товариського матчу з міні-футболу між гостями та вихованцями спортшколи. Слід відмітити, гарну фізичну підготовку юних спортсменів, які з рахунком 8:5 обіграли гостей. Дякуємо за це тренерам Андрей Диброва та Сергію Валентиновичу! Діти були у захваті від перемоги! А коли ще дізналися, що один з гостей привіз із собою обладнання для лазерного бою і запросив пограти на березі Білого озера, то радості не було меж! Після товариського матчу всі зібралися на озері, проте попередньо перед грою вирішили прибрати територію від битого скла, яке могло б поранити учасників! Отак вийшов міні-суботник! Сповнені емоцій та вражень, обмінявшись контактами, учасники та гості роз”їхалися по домам!

Музиківську громаду відвідали семеро активістів з різних куточків України. Вони познайомилися з креативом музичан, долучилися до проекту Молодіжний банк ініціатив, відвідали місцевих активістів «на місцях» та оцінили збережені результати проектів соціальної дії. Слід відмітити, що Музиківська громада лідирує по кількості реалізованих проектів в рамках програми “Активні громадяни” – за роки роки музичани впровадили аж 18 проектів соціальної дії! Учасників дивувало, що не лише центральна садиба розвивається, а й такі невеликі села, як Висунці, отримують методичну та фінансову допомогу. Марина Гажур поділилася процесом створення Молодіжної ради «з нуля», а Людмила Погрібна та Татьяна Трибушная відверто розповіли про успіхи та труднощі реалізації проектів. Другий день візиту був присвячений розвитку Висунців. Адже найактивніша депутатка Пилипчак Валентина запросила Фестиваль в Музиківську громаду для створення дитячого майданчика біля клубу “Затишок”. Погодні умови не дали попрацювати, але дали можливість поспілкуватися та обмінятися досвідом.

Про експедицію активних громадя до Федорівки розповідає сільський голова Наталя Гридіна: “В рамках Фестивалю “Активних громадян” разом з гостями ми вирішили реалізувати проект «Ревіталізація та огородження пам’ятника солдату в с.Федорівка». Дуже здивував та набрав резонансу візит у громаду партнерів Британської ради. Зустрічати гостей з різних міст України – поважна місія активних громадян с.Федорівка. Ми познайомили гостей з роботою установ комунальної власності, школи, провели екскурсію у Федорівську печеру, показали перший концерт у реставрованому Будинку культури. Проекти «Зупинка громадського транспорту», «Парк європейського періоду», а тепер ще й «Ревіталізація та огородження пам’ятника солдату в с.Федорівка» – незначні перемоги, але це позитивний досвід залучення мінігрантів в Федорівську громаду. Ми обмінялися досвідом, перейняли прогресивні напрямки роботи колег, отримали цікаві пропозиції та рекомендації щодо подальшого розвитку. Більше всього сподобалася спільна реалізація проекту – ремонт пам’ятника, встановлення й фарбування огорожі навколо нього. Конкретні кроки в цьому напрямку додали авторитету нашій громаді, підвищилася активність громадян, збільшилася впізнаваність території, сколихнули ініціативу сельчан – від малого до сивого, підвищили відповідальність кожного за збереження існуючого та перетворення умов життя в селі на краще спільними зусиллями”.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info