Електронне декларування. Коли побачимо доходи начальників військових адміністрацій? 

0
214

10 грудня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції відкрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з певними заходами безпеки.

Національні та регіональні ЗМІ відразу вибухнули публікаціями про зміни, які відбулися у посадовців та депутатів за 2021-2022 роки. Хтось купив нову квартиру, а дехто “проїв” половину заощаджень. Дійсно, запобігати та виявляти корупцію найефективніше разом, тому аналіз декларацій журналістами та активними громадянами значно допомагає НАЗК та розбудові доброчесності. 

Також відновилося обов’язкове електронне декларування, адже до набрання чинності Закону №3384  державні службовці та прирівняні особи не були зобов’язані декларувати свої статки під час дії воєнного стану, але могли зробити це добровільно.

В період воєнного стану у Білозерській, Чорнобаївській, Станіславській, Музиківській та Дар’ївській громадах були утворені військові адміністрації. Це означає, що крім декларацій сільських голів та чиновників ми маємо побачити і доходи начальників військових адміністрацій. Про це НАЗК зазначило у одному зі своїх роз’яснень.  

Наприклад, в Реєстрі вже оприлюднені “свіжі” декларації начальника Музиківської СВА Ігоря Підгородецького чи Станіславського сільського голови Івана Самойленка.

Слід відзначити, що утворення військової адміністрації не знімає з депутатів місцевих рад обов’язок декларувати свої статки, хоча вони можуть і не здійснювати відповідні повноваження.

Відстрочка подання декларацій передбачена лише для деяких категорій декларантів:

  • військовослужбовці (за винятком деяких категорій);
  • особи, що перебувають на тимчасово окупованих територіях;
  • особи, що перебувають на лікуванні внаслідок поранення;
  • полонені;
  • інтерновані особи.

Наразі ще триває кампанія декларування за 2021 та 2022 роки, яка завершується 31 січня 2024 року. А до 31 березня поточного року публічні службовці мають подати декларації за 2023 рік. Тож чекаємо на ще не один бум тематичних публікацій. 

Підготувала
Погрібна Людмила

Фото Canva

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь