Екс-директорку школи у Кізомисі підозрюють у колабораціонізмі 

0
626

Колишня директорка навчального закладу у Білозерській громаді пішла на співпрацю з окупантами. Жінці заочно вручили підозру у ч. 3 ст. 111-1 КК України – колабораційна діяльність.

Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура у Telegram.

У серпні 2022 року окупанти створили «Кизомысскую школу Белозерского муниципального округа» на базі освітнього закладу у Кізомисі.

56-річна мешканка Кізомиса у часи окупації допомагала у впровадженні російських освітніх стандартів. Росіяни призначили колаборантку директоркою закладу після того, як вона відправила заяву до «департаменту освіти і науки ВГА Херсонської області».

Зрадниця забезпечувала навчання у школі російською мовою. У шкільній бібліотеці з її допомогою з’явились російські підручники. Також колаборантка займалась підбором вчителів та технічних працівників.

Ексдиректорка розподіляла школярів по класах, виплачувала співробітникам зарплатню у рублях та видавала і підписувала розпорядчі документи.

Колаборантці загрожують виправні роботи на строк до 2 років або арешт на строк до 6 місяців, або позбавлення волі на строк до 3 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років.

  • Директорку Микільського закладу дошкільної освіти “Джерельце” Дар’ївської громади судили за колабораціонізм. Жінка отримала 2 роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади протягом 10 років. На псевдопосаді вона впроваджувала російські освітні стандарти та здійснювала пропаганду збройної агресії проти України.
  • Депутата Станіславської сільради, який працював на ворога, затримала СБУ. Чоловік добровільно пішов на співпрацю з окупантами та здавав їм місцеве проукраїнськи налаштоване населення – навіть власного батька. Також зрадник керував розподілом російської “гуманітарки” і допомагав грабувати будинки місцевих мешканців.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь