Warning: Undefined variable $hide_all_banners in /var/www/ch8409b932/www/bilozerka.info/wp-content/themes/bilozerka/header.php on line 28
Сб, 7 Гру 24
3.8°C

Екозвичка від Раїси Сонько: відмовтеся від повітряних кульок та фонариків

Ella 27 Травня, 2021

Сьогодні в рамках екопроекту “21 екозвичка, яка допомагає планеті” екоактивістка Раїса Сонько розповідає про ще одну важливу екозвичку – “відмовтеся від повітряних кульок та фонариків“:

Готуючись до проведення інформаційної кампанії у соціальній мережі «21 екозвичка, яка допомагає планеті» я заздалегідь планувала дати публікацій. Так, наприкінці травня хотілось би поділитися тим, чому запускати повітряні кульки та фонарики – не найкраща традиція. Який негативний вплив на довкілля становлять «безневинні» повітряні кульки та фонарики під час дитячих випускних? Трохи фактів:

1. Гелію в повітряній кульці вистачає на 12 годин польоту. За цей час кульки можуть пролетіти десятки та сотні кілометрів, потрапити на територію парків, лісів, природних територій, які охороняються. Після падіння на землю чи у воду оболонка кульки може виділяти токсичні речовини.

2. Термін розкладання кульок від 4 років, а капронових стрічок понад 100 років. Цього достатньо, щоб нашкодити тваринам, яких дуже приваблює яскраве забарвлення кульок. В результаті птахи часто заплутуються в стрічках і не можуть більше літати.

3. Багато тварин не здатні відрізнити їжу від сміття, тому вони можуть випадково проковтнути предмети, які завдадуть їм шкоди. Коли тварина проковтує повітряну кульку, вона може блокувати її кишковий тракт та призвести до смерті.

4. Запуск кульок шкодить людині. Кульки можуть призвести до короткого замикання високовольтних проводів, є загрозою безпеки польотів повітряних суден.

5. Небезпечні й китайські ліхтарі: невеликі тварини потрапляють у їхній дротяний каркас, як у пастку. Залишки дроту можуть розірвати внутрішні органи диких і домашніх тварин.

6. Масові запуски повітряних кульок уже заборонені в Каліфорнії, Коннектикуті, Флориді, Теннесі та Вірджинії. Схожі закони діють у деяких містах Австралії. І хоча існують біорозкладні кульки, але підтримувати таку етикетку теж не варто: адже вони розкладаються протягом чотирьох років і за цей час встигають негативно впливати на довкілля та тварин.

Замість кульок можна:

 дарувати квіти в горщиках,

 влаштовувати екопікніки,

 прибирання: очищати пляжі, сквери, ліси від пластику та кульок,

 саджати дерева,

 озеленювати двори та клумби, допомагаючи цим популяції бджіл та екології,

 створювати до свята чи важливого дня благодійні заходи та збирати гроші для доброї справи,

 використовувати багаторазові паперові прикраси. Дві хвилини дитячого захоплення від краси польоту кульки/фонарика і шкода живим істотам чи інший сценарій дитячого свята – вибір за вами.

Що це дає мені?

  • Чисте сумління за не нанесення шкоди живим істотам та довкіллю.

Що це дає довкіллю?

  • Збереження біорізноманіття живих істот;
  • Збереження навколишнього середовища.

Питання до вас:

  • Чи можете ви відмовити своїй дитині у запуску повітряної кульки?
  • Чи можете сказати про власне негативне ставлення до спільного запуску кульок/фонариків на батьківських зборах?

Наступні історії про екозвички чекатимуть на вас щочетверга тут та сторінці Раїси у фейсбуці. Також читачів запрошують вподобати та підписатися на сторінку Громада – НУЛЬ відходів у мережі Facebook, щоб слідкувати за публікаціями на екотематику. А вже зараз ви можете пройти тест та дізнатися, настільки ви еко-дружні за цим посиланням: https://www.facebook.com/Community.ZeroWaste/posts/130863152219268

А також запрошуємо всіх прийняти участь у конкурсі «Розкажи про СВОЮ екозвичку». Правила максимально прості:

  • Вподобати Facebook-сторінку @Community.ZeroWaste.
  • Написати у себе на сторінці пост про екозвичку, яку маєте, додавши хештег #21екозвичка та відмітивши сторінку @Community.ZeroWaste, щоб я могла вас знайти.
  • Дочекатися останнього дня місяця, коли я за допомогою random.org оголошу щасливчика або щасливицю, що отримає екоподарунок.

Конкурс буде проходити протягом лютого-червня. 5 місяців – 5 подарунків – 5 обдарованих. До  місячного розіграшу приймаються автори постів поточного місяця.

Бажаємо вам наповнювати своє життя емоціями та враженнями, замість речей, що з часом стануть мотлохом.

#21екозвичка #ГромадаНУЛЬвідходів

Почитати про попередні звички можна тут:

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.